Jeden błąd Szwajcarów zniweczył dwie godziny walki, Argentyna w ćwierćfinale

Argentyna awansowała do ćwierćfinału mistrzostw świata w Brazylii. W meczu 1/8 finału albicelestes pokonali po dogrywce Szwajcarię 1:0. Jedynego gola w 118. minucie strzelił Angel Di Maria.

Pierwsza połowa tego spotkania nie przyniosła bramek ani wielkich emocji. Inicjatywę właściwie przez cały czas mieli Argentyńczycy, ale ich atak pozycyjny był zbyt wolny i przewidywalny, by mógł stworzyć jakieś klarowne okazje bramkowe. Rzadziej, ale treściwiej nacierali za to Szwajcarzy. Po jednym z kontrataków Granit Xhaka wyszedł nawet sam na sam z bramkarzem Romero, ale próba przelobowania golkipera Albicelestes skończyła się prostą stratą bramkowej okazji. Helweci mieli jeszcze jedną okazję ale Romero wybronił płaski strzał Xhaki z kilkunastu metrów.

W drugiej połowie większą przewagę zyskał zespół z Ameryki Południowej. Bardziej widoczny był przede wszystkim Leo Messi, przez którego przechodziła większość ofensywnych akcji ekipy Alejandro Sabelli. Mimo tego, Diego Benaglio zachował czyste konto i trzeba było zarządzić dogrywkę.

Przez 28. minut dogrywki wydawało się, że mecz rozstrzygną rzuty karne. Pewnie spisujący się w defensywie Szwajcarzy skutecznie uprzykrzali życie argentyńskim asom. Dwie minuty przed końcem gry stracili jednak piłkę w środkowej strefie, Messi wyprowadził kontrę, podał do Di Marii, a ten bez problemu pokonał bramkarza, dając swojej drużynie trzeci z rzędu ćwierćfinał mundialu. W doliczonym czasie gry Szwajcarzy ruszyli do ataku i mogli jeszcze wyrównać. W słupek trafił jednak Dzemaili.