Nie taki Niemiec straszny… ależ mecz ekipy Loewa z Ghaną

Brazylia 2014

Po fenomenalnym meczu Niemcy zremisowały z Ghaną 2:2 w spotkaniu grupy G piłkarskich mistrzostw świata. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie, a jedną z nich zdobył Miroslav Kolse, dla którego było to 15. trafienie na mistrzostwach świata. Urodzony w Opolu snajper dogonił lidera klasyfikacji wszech czasów – Brazylijczyka Ronaldo.

W pierwszej połowie nie padły żadne gole, ale mecz i tak mógł się podobać, zwłaszcza ze względu na tempo w jakim obie drużyny rozgrywały piłkę. Na duży plus wypadała ekipa Ghany, która niczym nie ustępowała faworyzowanym Niemcom i momentami nawet była zespołem lepszym.

Prawdziwe show rozpoczęło się jednak w drugiej odsłonie meczu, gdy prowadzenie Niemcom w 51. minucie dał Mario Goetze. Ghana wyrównała już minutę potem za sprawą Andrew Ayewa. Ekipa z Afryki poszła za ciosem i 11 minut potem prowadziła już 2:1 po trafieniu Asamoah Gyana. Jak to zwykle bywa – ostatnie słowo należało jednak do Niemców. Wprowadzony chwilę wcześniej na murawę Miroslav Klose ustalił wynik meczu w 71. minucie. To jego 15. gol w historii występów na MŚ, dający mu ex aequo z Brazylijczykiem Ronaldo pierwsze miejsce w klasyfikacji wszech czasów.

Do końca spotkania trwała porywająca walka o trzy punkty, ale ostatecznie więcej goli nie padło. Oznacza to, że Niemcy zbliżyli się do awansu, ale nie mogą być go pewni przed ostatnim pojedynkiem z USA. Ghana po dwóch bardzo dobrych meczach ma tylko 1 punkt i do awansu potrzebuje czegoś więcej niż tylko wygranej z Portugalią.

MŚ w piłce nożnej Brazylia 2014, Grupa D, Fortaleza, 21/06 g. 21:00