Polki 10. w Ruhpolding

Norweżki wygrały bieg sztafetowy 4×6 km zaliczany do Pucharu Świata w biathlonie. Polki w niemieckim Ruhpolding były 10. To najgorszy start Biało-Czerwonych w tym sezonie.

Sztafeta Norwegii, biegnąca w składzie: Fenne, Flatland, Solemdal i Berger, zaprezentowała doskonałą formę biegową. Zawodniczki ze Skandynawii czterokrotnie musiały dobierać naboje po niecelnych strzałach, mimo tego zwyciężyły z Rosjankami o prawie 55 sekund. To dużo, zważywszy na fakt, że Rosjanki zaliczyły w ośmiu wizytach na strzelnicy, zaledwie jedno pudło. Trzecie miejsce przypadło rewelacyjnym Czeszkom (7 dobierań).

Polki (Pałka, Nowakowska, Hojnisz, Cyl) tym razem nie miały nawet doskonałego początku. W zeszłym tygodniu w Oberhofie po dwóch zmianach prowadziły, teraz pałętały się w połowie drugiej dziesiątki. Po zmianach Krystyny Pałki i Weroniki Nowakowskiej-Ziemniak jasnym było, że to nie jest dzień polskiej drużyny. Biało-Czerwone przede wszystkim wolno biegły (strata na mecie 3 min. 36 sek.). Nie pomogło im także przeciętne strzelanie – osiem dobierań. Te wszystkie czynniki sprawiły, że kończąca bieg Agnieszka Cyl minęła linię mety jako dziesiąta. Jest to zdecydowanie najgorszy w sezonie występ Polek – wcześniej, biegając w nieco innym składzie, zajmowały one szóste i siódme miejsce, co i tak było przyjmowane jako rozczarowanie.

Wyniki sztafety w Ruhpolding:

  1. Norwegia
  2. Rosja + 0:55
  3. Czechy + 1:51
  4. Niemcy + 1:55
  5. Włochy + 2:03
  6. Francja + 2:05
  7. Ukraina + 2:26
  8. Białoruś + 2:52
  9. Słowacja + 3:08
  10. Polska  + 3:36
W klasyfikacji generalnej PŚ sztafet prowadzą Norweżki przed Ukrainkami i Rosjankami. Polki spadły na ósmą pozycję.
***

 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/