Czwarte miejsce sztafety biathlonistek w Soczi

Polska sztafeta w składzie Pałka, Gwizdoń, Nowakowska-Ziemniak i Hojnisz, zajęła czwarte miejsce podczas zawodów PŚ w biathlonie rozegranych w Soczi. Zwyciężyły Niemki przed Ukrainą i Norwegią.

Tradycyjnie dobry początek zagwarantowała Polkom Krystyna Pałka. Wicemistrzyni świata w biegu pościgowym pobiegła przyzwoicie, do tego dołożyła bardzo dobre strzelanie (jedno przeładowanie) i do strefy zmian dojechała na drugim miejscu – sześć sekund za Niemką Henkel. Trzecie miejsce zajmowały Czeszki.

Na drugim odcinku mocno zaczęła Magdalena Gwizdoń. Podbudowana triumfem w sprincie szybko dogoniła Niemkę Sachenbacher-Stehle i objęła prowadzenie. Wkrótce do czołówki dołączyła też Czeszka Soukalova. Te trzy ekipy miały sporą przewagę nad resztąstawki. Niestety w strzelaniu leżąc Gwaidoń zafundowała sobie dwie karne rundy, co przekreśliło nadzieje na dobre miejsce. Czeszki prowadziły 2 sekund przed Niemkami. a trzecie (33 sekundy za liderkami) były Ukrainki. Polska spadła na siódme miejsce (1:15 straty).

Na szczęście podczas strzelania w „stójce” Gwizdoń była pewna i skuteczna, dzięki czemu awansowała na piąte miejsce ze stratą 1:08 do prowadzącej sztafety Czech. Soukalova biegła bardzo dobrze i na tym etapie miała przewagę ponad pół minuty nad Niemcami i Ukrainą.  Do strefy zmian Gwizdoń utrzymała swoje tempo i przekazała „pałeczkę” minutę i osiem sekund po liderce.

Na trzecią zmianę Weronika Nowakowska-Ziemniak ruszyła jako czwarta. Prowadziła Czeszka Landova, która miała za zadanie obronić 45 sekund zaliczki nad Miriam Goessner i Valją Semerenko. Strzelanie numer 5 zmieniło niewiele – bezbłędna Landova miała 20 sekund przewagi nad Niemką i Ukrainką. Sztafety te zbliżyły się głównie przez kłopoty Czeszki z karabinem, które przedłużyły jej pobyt na strzelnicy. 5/5 ustrzeliła także Nowakowska, dzięki czemu strata Polek zmalała do 38 sekund. Tuż za plecami naszej reprezentantki jechała jeszcze Francuzka Bolliet, a 20 sekund do Weroniki traciła Norweżka Flatland.

Wielkich emocji dostarczyła kolejna próba strzelecka – Goessner i Landova strzelały fatalnie i musiały pokonywać po karnej rundzie. Wykorzystała to Ukrainka (dwa przeładowania) i objęła prowadzenie. Na drugim miejscu wyjechała Niemka, a trzecia była Nowakowska, strzelająca z identyczną skutecznością co liderka. 13 sekund do Polki traciła Norweżka, a ponad 20 sekund straty zanotowano drużynie Czech.

Ukrainka utrzymała przewagę do zmiany, ale przyjechała tam zaledwie 8 sekund przed Niemką i Polką, która doskonale spisała się w końcówce swojego odcinka. Monika Hojnisz ruszyła do boju z niżej notowanymi Panfilową i Dahlmeier, ale musiała także uważać na to co działo się za jej plecami – tylko 23 sekundy traciła bardzo mocna Tora Berger.

Przedostatnie strzelanie nie zmieniło kolejności w czołowej czwórce, ale znacząco zmniejszyła różnice w czołowej czwórce. Panfilową i Berger dzieliło zaledwie kilkanaście sekund. Podczas ostatniego strzelania doskonale spisały się te na które liczono najmniej – Ukrainka i Niemka ruszyły do boju ponad 15 sekund przed Norweżką (dwa przeładowania). Niestety Monika Hojnisz zanotowała podobny wynik strzelecki co Berger i spadła na czwartą lokatę (pół minuty straty do liderki).

Podczas finałowego okrążenia Dahlmeier przegoniła przeciwniczkę z Ukrainy zapewniając swojej drużynie pierwsze miejsce. Panfilova do końca musiała liczyć się także z doścignięciem przez Torę Berger, ostatecznie jednak dojechała do mety na drugim miejscu. Polka spokojnie dowiozła zaś czwartą lokatę.

Wyniki:

1. Niemcy
2. Ukraina + 0:12
3. Norwegia + 0:21
4. Polska + 0:52
5. Francja + 1:05

 


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/