Ochoa zatrzymał Brazylię, bezbramkowy remis po fajnym meczu

Ochoa

Brazylia zremisowała z Meksykiem 0:0 w meczu grupy A mistrzostw śwaita w piłce nożnej rozegranym w Fortalezie. Mimo braku goli spotkanie mogło się podobać i dostarczyło sporo emocji.

Obie drużyny wygrały swoje pierwsze mecze i w razie ewentualnej wygranej któraś z nich mogła już czuć się niemal pewnym uczestnikiem fazy pucharowej turnieju. Walka będzie jednak trwać do ostatniej kolejki, gdyż Brazylia i Meksyk sprawiedliwie podzieliły się punktami.

Głównym aktorem widowiska był bramkarz Meksyku Guilermo Ochoa, który wybronił kilka groźnych strzałów, generalnie jednak, poza główką Neymara z pierwszej połowy, większość piłek posyłana była przez Brazylijczyków w środek meksykańskiej bramki. Przez wiele minut to goście mieli inicjatywę i starali się zasokczyć jakoś Julio Cesara. Ich pomysłem na to były strzały z dystansu, oddawane na potęgę zwłaszcza w drugiej połowie. Tylko jeden z nich – już w doliczonym czasie leciał jednak w światło bramki i wówczas dobrze spisał się golkiper canarinhos.

Dwoił się i troił Neymar, który w końcówce, widząc nieporadność partnerów starał się dochodzić do piłki już w środkowej strefie boiska. Podział punktów sprawia, że Meksyk i Brazylia pozostaną na pierwszym i drugim miejscu w tabeli niezależnie od wyniku starcia Chorwacja – Kamerun. Przypieczętować awans ekipy te będą jednak musiały w trzeciej kolejce.