Juve zdobyło Glasgow. Celtic pokonany 3:0

W meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Celtic Glasgow przegrał z Juventusem 0:3 i praktycznie stracił szanse na awans do ćwierćfinału.

Mecz od początku układał się świetnie dla Juventusu. Już w trzeciej minucie Matri pokonał bramkarza gospodarzy.

ibyhEJ60PoZ2q1 GIF: Matri sticks the ball over the line v Celtic (goal awarded to Marchisio in the end)

Celtic ambitnie szukał wyrównującego gola i stworzył kilka okazji pod bramką Buffona. Najbliżej było chyba w 29. minucie, gdy Commons minimalnie spudłował efektowną przewrotką.

Pod koniec spotkania losy dwumeczu zostały rozstrzygnięte przez Marchisio (77 min.)…

…oraz Vucinica (83 min.) Przy tym drugim golu, kolejny karygodny błąd popełnił Nigeryjczyk Ambrose, który dołączył do Celticu po Pucharze Narodów Afryki.