Podsumowanie wideo meczu Szachtar – Borussia

Borussia Dortmund wywiozła z Doniecka cenny remis 2:2 w pierwszym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Pierwszego gola dla BVB strzelił Robert Lewandowski.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze. W 31. minucie po świetnym strzale Srny z rzutu wolnego, Szachtar objął prowadzenie.

Zanim padł gol dla Szachtara, to Mistrzowie Niemiec mieli więcej do powiedzenia. Przewrotką (bardzo niecelną) próbował strzelać Błaszczykowski, a po jednym z rzutów rożnych piłka trafiła w poprzeczkę bramki Piatowa.

Borussia wyrównała tuż przed przerwą, bramkarza Szachtara, „na raty” pokonał Robert Lewandowski. Jest to gol, którego ciężko opisać, po prostu trzeba go zobaczyć.

Minutę przed przerwą Ukraińcy znów powinni objąć prowadzenie. Waidenfeler odbił strzał Taisona, ale piłka spadła pod nogi jednego z rywali, który z najbliższej odległości nie zdołał jednak wepchnąć jej do siatki.

Gracze Mircei Lucescu zdobywali tego dnia tylko i wyłącznie piękne gole. Tak trzeba określić trafienie Douglasa Costy z 68. minuty.

Krótko potem Lewandowski miał doskonałą okazję do wyrównania. Polski snajper nie trafił jednak w bramkę z 7 metrów. Przyjezdni dopięli swego trzy minuty przed końcem, bardzo ważnego w kontekście dwumeczu, zdobył wtedy Hummels.

***

Terminarz LM >>

Pubsport.pl – wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!