Pokaz siły Bjoergen w Toblach, Kowalczyk piąta na 10 km klasykiem

Marit Bojergen wygrała bieg na 10 km techniką klasyczną w Toblach – generalny sprawdzian przed Igrzyskami w Soczi. Justyna Kowalczyk zajęła piąte miejsce. 

Justyna Kowalczyk startowała z 41. numerem startowym. 30 sekund przed nią ruszyła do boju Marit Bjoergen, wcześniej biegła także m.in. Charlotte Kalla. Po Justynie jechała natomiast Therese Johaug. Obsada biegu była zatem bardzo silna – pierwszy raz od kilku tygodni na trasie spotkały się bowiem wszystkie najważniejsze biegaczki Pucharu Świata.

Polka rozpoczęła bardzo spokojnie – po 1,7 km była trzecia i przegrywała z Marit Bjoergen i Therese Johaug. Różnice wynosiły jednak ok. 1 s. Bardziej miarodajny był pomiar na 2,1 km, tam Bjoergen prowadziła przed Polką już o 5,3 sekundy, osłabła Johaug, która spadła na 3. lokatę i ustępowała swej rodaczce o 6 sekund.

Kolejny pomiar czasu usytuowano na piątym kilometrze. Tam reprezentantka Polski wróciła na trzecie miejsce. Straty zrobiły się już jednak duże – Bjoergen wyprzedzała Johaug o 16 sekund, a Justynę o ponad 22. Ok. 2 sekund za Polką była Astrid Jacobsen.

Na 6,7 km wzrosła różnica między Bjeorgen a resztą stawki. Druga Kowalczyk przegrywała z nią już o 30 sekund, a trzecia Johaug prawie 31.

Niestety ostatnie kilometry przed metą Kowalczyk pokonała wolniej od kilku innych rywalek i w efekcie zajęła dopiero piąte miejsce. Strata do Bjoergen to ponad 47 sekund. Druga na mecie zameldowała się Johaug, a trzecia była Kalla. Polkę wyprzedziła jeszcze Heidi Weng.

Wyniki:

  1. 1- Bjoergen
  2. 2. Johaug + 0:36,7
  3. 3. Kalla + 0:42,9
  4. 4. Weng + 0:44,8
  5. 5. Kowalczyk + 0:47,2

SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/