Pokljuka: Triumf Niemki Goessner, Gwizdoń 12.

W słoweńskiej Pokljuce odbył się bieg pościgowy kobiet na 10 km. Zwyciężyła Niemka Miriam Goessner. Magdalena Gwizdoń – najlepsza z Polek zajęła 12. miejsce.

Na trasę jako pierwsze, niemal razem, ruszyły Czeszka Soukalowa oraz Niemka Goessner, taka sama dwójka dotarła też do mety, tyle że w odwróconej kolejności. Szokujące jest to, że Goessner po drodze pokonała aż 5 karnych rund, podczas gdy Soukalova w 20 strzałach nie pomyliła się ani razu.

Polki znów nie zachwyciły. Najlepiej wypadła Gwizdoń, trzeba jednak pamiętać, że w stosunku do sprintu straciła ona 6 miejsc. Zawdzięcza to aż 5 pomyłkom na strzelnicy. Spory awans zaliczyła z kolei Krystyna Pałka, choć i ona strzelała słabiej niż oczekiwaliśmy.  Przy trzech pudłach przesunięcie się z 29. na 17. miejsce należy jednak uznać za sukces.

Punktowały również Monika Hojnisz i Agnieszka Cyl. Ta pierwsza awansowała w porównaniu do wczorajszych zawodów o 11 miejsc i uplasowała się na 32. lokacie, Cyl straciła dziesięć pozycji („dzięki” pięciu karnym rundom) i wylądowała na 29. lokacie.

Weronika Nowakowska-Ziemniak pudłowała aż 7 razy, dlatego też może cieszyć się, że nie wylądowała jeszcze niżej. Przy takim strzelaniu i stracie na starcie 43. miejsce to więcej niż można było zrobić.

Liderką PŚ pozostała Tora Berger. Norweżka awansowała dziś z 27. miejsca na 9. lokatę.