Pokljuka: Sensacyjna Czeszka, Gwizdoń szósta

W słoweńskiej Pokljuce rozegrano bieg sprinterski na 7,5 km zaliczany do klasyfikacji generalnej PŚ w biathlonie pań. Najlepiej z Polek spisała się Magdalena Gwizdoń, która zajęła szóste miejsce. Wygrała Czeszka Gabriela Soukalova. 

Gwizdoń zajęła wysokie miejsce, mimo jednego błędu podczas drugiej wizyty na strzelnicy. Ta pomyłka prawdopodobnie kosztowała ją miejsce na podium, gdyż do trzeciej zawodniczki straciła nieco ponad cztery sekundy. Słabiej spisały się pozostałe Polki, szczególnie zawiodła Krystyna Pałka. Klasyfikowana do tej pory na szóstym miejscu w Pucharze Świata biathlonistka zanotowała najgorszy start w sezonie. 29. miejsce i dwa błędy na strzelnicy to coś, czego Pałka, jeszcze w tegorocznych rozgrywkach nie doświadczyła.

Pochwały należą się natomiast Agnieszce Cyl, która straciła początek sezonu, ale teraz szybko wraca na należne jej miejsce. Dziś była dziewiętnasta z niewielką stratą do pierwszej dziesiątki. Podobnie jak Gwizdoń, miała jedną karną rundę po pudle w strzelaniu w pozycji stojącej.

Walka o zwycięstwo trwała do ostatnich metrów biegu Czeszki Soukalowej. Bezbłędnie strzelająca zawodniczka wyprzedziła Niemkę Goessner o zaledwie dwie sekundy. Warty podkreślenia jest fakt, że Goessner pokonywała dwie karne rundy. Trzecia na mecie Nadieżda Skardino zawdzięcza tak wysoką pozycję bezbłędnemu strzelaniu. Białorusinka godnie zastąpiła bardziej znaną rodaczkę, Darię Domraczewą, która nie wystartowała w tym biegu. Najgorszy w sezonie wynik zanotowała liderka Pucharu Świata, Norweżka Tora Berger. Dwie karne rundy i słabszy niż zwykle bieg przełożyły się w jej przypadku na 27. miejsce.

W sobotę w Pokljuce bieg pościgowy i szansa na poprawienie dzisiejszych lokat.

Wyniki zawodów:

  1. Soukalova (0+0)
  2. Goessner + 0:02 (1+1)
  3. Skardino + 0:30 (0:0)
  4. Semerenko Wita + 0:31 (1+0)
  5. Dorin Habert + 0:34 (0+0)
  6. Gwizdoń + 0:34 (0+1)
  7. Henkel + 0:34 (0+2)
  8. Vitkova + 0:36 (0+0)
  9. Gasparin + 0:39 (0+1)
  10. Glazyrina + 0:47 (0+0)
19. Cyl + 1:10 (0+1)
29. Pałka +1:23 (1+1)
37. Nowakowska-Ziemniak + 1:43 (1+3)
43. Hojnisz + 1:53 (1+1)

***

Klasyfikacje i terminarz PŚ w biathlonie >>


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/