Polacy ograli Argentynę i awansowali z kompletem puntków

Polska wygrała z Argentyną 3:0 w ostatnim meczu grupowym pierwszej fazy mistrzostw świata siatkarzy. Nasza reprezentacja triufmowała w grupie z kompletem punktów. 

Pierwszy set rozpoczął się od dobrej gry polskiego zespołu, która najwyraźniej szybko zapomniała o kłopotliwym meczu z Kamerunem. Na drugą przerwę techniczną nasza druzyna zeszła przy prowadzeniu 16:12 ukoronowanym potężną, punktową zagrywką Wlazłego. Mariusz nadał w tym serwisie piłce prędkość 119 km/h. W polu zagrywki spędził on dobrych kilka minut, bo Argentyńczycy mieli wybitne problemy z odebraniem piłki. Gdy w końcu Wlazly uderzył w siatkę, było już 18:13 dla Polski. To właściwie przesądziło o losach pierwszego seta, wygranego przez biało-czerwonych 25:20.

Drugi set rozpoczął się od lepszego okresy gry Argentyńczyków. W środkowej części rozgrywki Polacy doszli jednak ponownie do głosu i momentalnie odjechali na trzy punkty (13:10). To był kluczowy moment seta, zakonczonego wygraną biało-czerwonych 25:20. 

Najbardziej wyrównana była trzecia odsłona, podczas której nasi reprezentanci zwyciężyli 25:23, ale też długo minimalnie ustępowali rywalom. 

W grupie A Polska wygrała wszystkie mecze, zdobyła 15 punktów i zanotowała bilans setów 15:1. 

Terminarz drugiej fazy >>

foto: Kuba Atys dla PKN Orlen, galeria.orlensiatkowka.pl


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/