Polacy ograli Argentynę i awansowali z kompletem puntków

Polska wygrała z Argentyną 3:0 w ostatnim meczu grupowym pierwszej fazy mistrzostw świata siatkarzy. Nasza reprezentacja triufmowała w grupie z kompletem punktów.

Pierwszy set rozpoczął się od dobrej gry polskiego zespołu, która najwyraźniej szybko zapomniała o kłopotliwym meczu z Kamerunem. Na drugą przerwę techniczną nasza druzyna zeszła przy prowadzeniu 16:12 ukoronowanym potężną, punktową zagrywką Wlazłego. Mariusz nadał w tym serwisie piłce prędkość 119 km/h. W polu zagrywki spędził on dobrych kilka minut, bo Argentyńczycy mieli wybitne problemy z odebraniem piłki. Gdy w końcu Wlazly uderzył w siatkę, było już 18:13 dla Polski. To właściwie przesądziło o losach pierwszego seta, wygranego przez biało-czerwonych 25:20.

Drugi set rozpoczął się od lepszego okresy gry Argentyńczyków. W środkowej części rozgrywki Polacy doszli jednak ponownie do głosu i momentalnie odjechali na trzy punkty (13:10). To był kluczowy moment seta, zakonczonego wygraną biało-czerwonych 25:20.

Najbardziej wyrównana była trzecia odsłona, podczas której nasi reprezentanci zwyciężyli 25:23, ale też długo minimalnie ustępowali rywalom.

W grupie A Polska wygrała wszystkie mecze, zdobyła 15 punktów i zanotowała bilans setów 15:1.