Polacy ograni przez Kazachstan, ale wciąż walczą o elitę

Polska - Chorwacja hokej na lodzie 2014

Polska przegrała z Kazachstanem 2:3 w meczu czwartej kolejki hokejowych MŚ dyw. IA 2015 rozgrywanych w Krakowie. Mimo straty punktów, Biało-czerwoni zachowali szansę na awans do elity.

Mecz z Kazachstanem pokazał, że Polacy są w stanie zakończyć te mistrzostwa sukcesem. Drużyna Jacka Płachty jako pierwsza w turnieju powalczyła z Kazachami jak „równy z równym”.

Po bezbramkowej pierwszej tercji, wielkie emocje przyniosła druga i trzecia. W 30. minucie rywale objęli prowadzenie po golu Sawczenki. Trafienie to musiało boleć, bo było pierwszym w tych MŚ straconym przez Polskę w grze w osłabieniu, a co więcej, Kazachowie pokonali Radziszewskiego ledwie 3 sekundy przed wyrównaniem sił na tafli.

Na remis 1:1 trzeba było poczekać tylko 5 minut. Nasza reprezentacja po profesorsku rozegrała przewagę 5 na 3 i po strzale Pociechy mogła fetować bramkę. Radość trwała jednak tylko kilkadziesiąt sekund – po tym czasie i chwili absolutnej dominacji naszych hokeistów, którzy omal nie strzelili na 2:1, Starczenko wyprowadził zabójczą kontrę i dał kolejnego gola Kazachstanowi.

W trzeciej odsłonie Biało-czerwoni umiejętnie bronili dostępu do własnej bramki czekali na swoją okazję. Ta nadarzyła się w 48. minucie, gdy po kapitalnym rajdzie na 2:2 trafił Kolusz.

Ostatnie słowo należało niestety do faworyzowanych rywali. W 56. minucie Starczenko wykorzystał nieporadność naszej defensywy i strzelił na 3:2. Po tym golu Kazachowie spokojnie dowieźli wygraną do końca i z kompletem punktów zapewnili sobie powrót do elity. Mogą tam znaleźć się także Polacy, ale  sobotę muszą w regulaminowym czasie ograć Węgrów, którzy dziś pokonali Ukrainę. Czwarte miejsce w turnieju, po czwartkowej porażce z Japonią, zajmą prawdopodobnie Włosi, a o utrzymanie w ostatnim dniu imprezy powalczą Japonia i Ukraina.