Polacy pokonali Arabię Saudyjską, teraz czas na Danię

Polska wygrała z Arabią Saudyjską 32:13 w swoim czwartym meczu Mistrzostw Świata piłkarzy ręcznych rozgrywanych w Katarze. 

Zgodnie z oczekiwaniami mecz Polaków z Arabią Saudyjską był tylko formalnością i od pierwszych minut biało-czerwoni mieli wyraźną przewagę. Po 30. minutach drużyna Michaela Bieglera wygrywała róźnicą jedenastu trafień – 17:6. Skuteczność naszej drużyny była bardzo wysoka, gdyż 17 trafień udało się zanotować w 22 próbach. Najwięcej – pięć goli do przerwy uzbierał Kamil Syprzak.

Po wznowieniu gry Polacy kontynuowali kanonadę, a rywale mieli kłopoty z trafianiem do bramki. Na pierwszego gola czekali do 40. minuty, gdy przegrywali już 6:21. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Polaków 

Najbardziej irytujacym elementem w postawie naszego zespołu była fatalna skuteczność z rzutów karnych – biało-czerwoni zmarnowali ich aż pięć. 

Najlepszym zawodnikiem meczu uznano autora dziesięciu goli – Kamila Syprzaka. 

Polska reprezentacja, na skutek wygranej Niemców z Argentyną praktycznie straciła szansę na wygranie grupy. Pozostała tylko walka o drugą lokatę, którą rozstrzygnie sobotnia batalia z Danią.

 

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz