Polacy powtórzyli brąz z Val di Fiemme! Złoto dla Norwegii

Polska zajęła trzecie miejsce w konkursie drużynowym skoków narciarskich na MŚ w Falun. Złoto przypadło Norwegii, a srebro Austrii.

Z powodu zbyt silnego wiatru odwołano serię próbną przed konkursem, a same zawody opóźniono o 15 minut. Po pierwszej serii na wyraźnym prowadzeniu była Norwegia. Kapitalnie zapowiadała się zaś walka o pozostałe medale. Biało-czerwoni (Żyła 123 m, Murańka 120,5 m, Ziobro 116 m i Stoch 129 m) zajmowali czwartą pozycje z nieznaczna stratą do Austrii i Japonii. Zawiedli Niemcy, którzy zajmowali piąte miejsce z wyraźną stratą do Polaków i Słoweńcy, klasyfikowani po pierwszej serii na szóstym miejscu.

W finałowej rundzie wszyscy nasi zawodnicy skoczyli „swoje”, po 123 m Żyły awansowaliśmy na trzecie miejsce, 128 m Murańki pozwoliło nam wyprzedzić Austrię i awansować na drugie miejsce. Utrzymaliśmy je po 125,5 m Jana Ziobry. Zaliczka nad Austrią przed ostatnią kolejką wynosiła tylko 0,7 pkt.

W finałowej kolejce złoto dla Austrii przypieczętował Velta, Kamil Stoch niestety skoczył ok 3 m za blisko (126 m) i ostatecznie przegraliśmy z Austrią (129 m Schlierenzauera). Ozdobą tej części konkursu był fenomenalny skok Severina Freunda. Niemiec poleciał na 143 m, ale rekord skoczni nie będzie uznany, gdyż lądowanie było podparte.

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz