Polacy powtórzyli brąz z Val di Fiemme! Złoto dla Norwegii

Polska zajęła trzecie miejsce w konkursie drużynowym skoków narciarskich na MŚ w Falun. Złoto przypadło Norwegii, a srebro Austrii.

Z powodu zbyt silnego wiatru odwołano serię próbną przed konkursem, a same zawody opóźniono o 15 minut. Po pierwszej serii na wyraźnym prowadzeniu była Norwegia. Kapitalnie zapowiadała się zaś walka o pozostałe medale. Biało-czerwoni (Żyła 123 m, Murańka 120,5 m, Ziobro 116 m i Stoch 129 m) zajmowali czwartą pozycje z nieznaczna stratą do Austrii i Japonii. Zawiedli Niemcy, którzy zajmowali piąte miejsce z wyraźną stratą do Polaków i Słoweńcy, klasyfikowani po pierwszej serii na szóstym miejscu.

W finałowej rundzie wszyscy nasi zawodnicy skoczyli „swoje”, po 123 m Żyły awansowaliśmy na trzecie miejsce, 128 m Murańki pozwoliło nam wyprzedzić Austrię i awansować na drugie miejsce. Utrzymaliśmy je po 125,5 m Jana Ziobry. Zaliczka nad Austrią przed ostatnią kolejką wynosiła tylko 0,7 pkt.

W finałowej kolejce złoto dla Austrii przypieczętował Velta, Kamil Stoch niestety skoczył ok 3 m za blisko (126 m) i ostatecznie przegraliśmy z Austrią (129 m Schlierenzauera). Ozdobą tej części konkursu był fenomenalny skok Severina Freunda. Niemiec poleciał na 143 m, ale rekord skoczni nie będzie uznany, gdyż lądowanie było podparte.


pubsport.pl
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/