Polacy powtórzyli brąz z Val di Fiemme! Złoto dla Norwegii

Polska zajęła trzecie miejsce w konkursie drużynowym skoków narciarskich na MŚ w Falun. Złoto przypadło Norwegii, a srebro Austrii.

Z powodu zbyt silnego wiatru odwołano serię próbną przed konkursem, a same zawody opóźniono o 15 minut. Po pierwszej serii na wyraźnym prowadzeniu była Norwegia. Kapitalnie zapowiadała się zaś walka o pozostałe medale. Biało-czerwoni (Żyła 123 m, Murańka 120,5 m, Ziobro 116 m i Stoch 129 m) zajmowali czwartą pozycje z nieznaczna stratą do Austrii i Japonii. Zawiedli Niemcy, którzy zajmowali piąte miejsce z wyraźną stratą do Polaków i Słoweńcy, klasyfikowani po pierwszej serii na szóstym miejscu.

W finałowej rundzie wszyscy nasi zawodnicy skoczyli „swoje”, po 123 m Żyły awansowaliśmy na trzecie miejsce, 128 m Murańki pozwoliło nam wyprzedzić Austrię i awansować na drugie miejsce. Utrzymaliśmy je po 125,5 m Jana Ziobry. Zaliczka nad Austrią przed ostatnią kolejką wynosiła tylko 0,7 pkt.

W finałowej kolejce złoto dla Austrii przypieczętował Velta, Kamil Stoch niestety skoczył ok 3 m za blisko (126 m) i ostatecznie przegraliśmy z Austrią (129 m Schlierenzauera). Ozdobą tej części konkursu był fenomenalny skok Severina Freunda. Niemiec poleciał na 143 m, ale rekord skoczni nie będzie uznany, gdyż lądowanie było podparte.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/