Polacy udanie zaczęli kwalifikacje mistrzostw Europy

Polska wygrała z Łotwą 3:0 w pierwszym meczu wrocławskiego turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy Bułgaria/Włochy 2015. Kolejne mecze w sobotę.

Stephane Antiga udanie zadebiutował na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski, choć oczywiście trzeba przyznać że pierwszy rywal jego zespołu nie był z najwyższej półki. Notowani w szóstej dziesiątce światowego rankingu Łotysze nie sprawili Polakom wielkiego problemu, za wyjątkiem drugiego seta, gdy prowadzili nawet 13:11 oraz 20:19. Ostatecznie przegrali jednak tę partię 23:25. W pierwszym i trzecim secie dominacja biało-czerwonych nie podlegała żadnej wątpliwości. Polacy wygrali je 25:15 oraz 25:16.

W pierwszym meczu turnieju kwalifikacyjnego we Wrocławiu Słowenia wygrała z Macedonią 3:2. To dobry wynik z perspektywy polskiego zespołu, który jest faworytem eliminacji i już na początku zyskał przewagę nad typowaną do drugiego miejsca Słowenią.

Awans do finałów Eurovolley 2015 uzyskają tylko triumfatorzy grupy. W jej ramach odbędą się dwa turnieje z udziałem czterech drużyn – ten we Wrocławiu i za tydzień w Ljublanie.

W sobotę dwa kolejne spotkania – o 15:00 Łotwa zmierzy się ze Słowenią, a o 18;00 Biało-czerwoni podejną Macedonię.