Polacy w półfinale, Rosjanie następnymi ofiarami biało-czerwonej burzy

Polacy wygrali z Rosją 3:2 i awansowali do półfinału MŚ siatkarzy 2014. W sobotę w Katowicach zagrają z Niemcami. Pomeczowe wypowiedzi Stephane'a Antigi i Michała Winiarskiego.

Polska wygrała pierwsze dwa sety, ale potem zgubiła koncentrację. Dwie kolejne partie padły łupem Rosjan.

Stephane Antiga po meczu z Rosją:

Nieprawdopodobne – graliśmy bardzo dobre dwa sety, ale szkoda, że po zapewnieniu sobie awansu zgublimśmy koncentrację. W tie0breaku wróciliśmy do swojej gry  i to jest ważne, że wygraliśmy kolejny raz piąty set.

Ta atmosfera na hali bardzo nam pomaga. Jest super. Mam nadzieję, że zagramy w finale, jestem bardzo  szczęśliwy. (tutaj Antiga zaczyna mówić po angielsku). Musimy podejść do półfinału z taką samą koncentracją i być gotowi na kolejny mecz.

Michał Winiarski:

Ogromne emocje, cały dzień byliśmy nabuzowani, czekaliśmy byle ten mecz się już zaczął. Jesteśmy w czwórce, ale to nie jest to co sobie wymarzyliśmy. Musimy się skupić na półfinale. To jest wyjątkowe, 8 lat temu w Japonii było inaczej, teraz gramy u siebie. Od początku turnieju wzajemnie sobie pomagamy. Kibice nas nakręcają, a my grą nakręcamy ich. Nie muszę mówić, że atmosfera w Polsce jest najlepsza. Cudownie jest grać półfinał MŚ i cudownie jest grać go w Polsce.

W dziesięciominutowej przerwie cieszyliśmy się, ale mówiliśmy sobie, że walczymy o pierwsze miejsce i możemy ich ograć. Niestety wyszliśmy z szatni trochę uśpieni tym awansem.

źródło: Polsat Volleyball 1