Polacy zaczynają Ligę Światową 2014, na początek Brazylia

Piłka do siatkówki

Dwoma meczam z Brazylią w Marindze zainaugurują udział w Lidze Światowej 2014 polscy siatkarze. Pierwsze spotkanie już w czwartek o 19:45 czasu polskiego. 

Dla słynnych Brazylijczyków będzie to już drugi tydzień rozgrywek w Lidze Światowej 2014. W ubiegły weekend, gdy Polacy walczyli o kwalifikację na Eurovolley 2015, Canarinhos dwukrotnie przed własną publicznością przegrali z Włochami.

Walka o pierwsze punkty w sezonie powinna dostarczyć sporo emocji i kosztować sporo energii. W związku z tym trenerzy polskiej kadry zdecydowali się dać odpocząć kilku kluczowym zawodnikom, w związku z czym do Brazylii nie polecieli Do Kraju Kawy nie polecieli m.in. Mariusz Wlazły, Michał Winiarski, Bartosz Kurek oraz Piotr Nowakowski.

Transmisja meczu od 18:35 (studio) w Polsacie Sport. Pierwsza zagrywka o 19:45.

Tegoroczna Liga Światowa przeszła rekontrukcję. O miejsce w Final 6 we Włoszech walczy aż 20 zespołów. Polacy znaleźli się w jednej z dwóch "silnych" grup, które mają zagwarantowane po dwa miejsca w finale. Jako, że Włosi są pewni udziału, biało-czerwoni powalczą z Brazylią i Iranem o dwie pozostałe lokaty. W grupie B są zaś Brazylia, Rosja, Serbia i Bułgaria. Dwie z tych ekip także zagrają w decydującym turnieju. Kolejne 12 reprezentacji z grup C,D, E walczy o ostatnie miejsce w Final 6. Droga do niego wiedzie przez turniej finałowy dla tych właśnie grup. Jego triumfator pojedzie do Włoch. 

Liga Światowa 2014 >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/