Polki dziewiąte w sztafecie Ruhpolding, wygrana Rosjanek

Sztafeta Rosji wygrała bieg 4×6 km w Ruhpolding zaliczany do PŚ w biathlonie. Polki wypadły przeciętnie – zajęły 9. miejsce.

Tradycyjnie na pierwszej zmianie w polskim zespole występowała Krystyna Pałka. Zawodniczka ta na początku trzymała się z tyłu stawki, ale około kilometra przed strzelnicą przesunęła się mocno do przodu, momentami zajmując nawet drugie miejsce. Podczas wizyty na strzelnicy Pałka wypadła doskonale i wyjechała na trasę jako czwarta z minimalną stratą do liderującej Włoszki Weirer. Pałka utrzymała to miejsce na kolejnym okrążeniu, ale niestety podczas strzelania w stójce miała jedno przeładowanie, przez co spadła na szóste miejsce. Prowadziły Włoszki przed Francuzkami i Rumunkami. W strefie zmian jako pierwsze zameldowały się natomiast Ukrainki, ale niemal równo z nimi wpadły tam jeszcze cztery inne drużyny. Magdalena Gwizdoń ruszyła do boju jako ósma, ze stratą 11 sekund.

Gwizdoń utrzymała się w czołówce na otwierającym okrążeniu, ale aż trzykrotnie dobierała w strzelaniu leżąc. W konsekwencji wylądowała na 10. miejscu i zwiększyła swą stratę do 30 sekund. Prowadziły wciąż Ukrainki. Drugie strzelanie u Gwizdoń było nieco lepsze – dwa dobierania i pozwoliło awansować na dziewiąte miejsce ze stratą 33 sekund. Na prowadzeniu pojawiła się zaś sztafeta Białorusi – Pisariewa wykorzystała błąd strzelecki Vity Semerenko. Miejsce polskiej stafety nie zmieniło się do końca tej zmiany, ale Magdalena Gwizdoń zdołała zmniejszyć stratę do 21 sekund. Prowadziły Niemki przed Ukrainą, Białorusią i Szwajcarią. Te cztery drużyny zmieniały niemal jednocześnie.

Na trzeciej zmianie biegła w polskiej drużynie Weronika Nowakowska-Ziemniak. Na strzelnicę dotarła ona na siódmym miejscu i miała okazję zbliżyć się do czołówki, niestety jedno doładowanie spowolniło jej wybiegnięcie na pętlę biegową. Ostatecznie Weronika utrzymała siódmą pozycję, ale traciła 28 s do liderującej Niemki Dahlmaier. Przed drugim strzelaniem Nowakowska przesunęła się na czwartą lokatę i rozbudziła nadzieje na podium. Niestety zafundowała sobie jedną karną rundę i spadła na dziesiątą pozycję ze stratą 1:17 do prowadzących Niemiec. Do końca trzeciej zmiany nie było znaczących zmian. Monika Hojnisz wybiegła 1:20 za prowadzącymi faworytkami gospodarzy. Realne szanse na wygraną zachowywały już tylko Rosjanki, które przekazały „pałeczkę” tuż za Niemkami.

Po przedostatnim strzelaniu Olga Wiłuchina zbudowała kilkusekundową przewagę nad Fraziską Hldebrand. Zacięta walka trwała także o trzecie miejsce – toczyły ją Norweżka Berger i Ukrainka Valj Semerenko. Monika Hojnisz szybko strąciła pięć krążków, awansowała na siódmą lokatę i zachowała szansę nawet na przesunięcie się jeszcze o dwa miejsca w górę.

Status quo na czele utrzymało się po ósmym strzelaniu. Wiłuchina ruszyła finałowe okrążenie 4 sekundy przed Hildebrand. Trzecia była Ukrainka, mająca 7 sekund przewagi nad Norweżką. Hojnisz doładowywała jeden raz i utrzymała się na siódmym miejscu. do piątej Białorusinki traciła 10 sekund. Ostatenie okrążenie przyniosło triumf Rosjankom – Wiłuchina wyprzedziła Hildebrand o 6 sekund. Na trzecim miejscu dojechała Norwegia, Ukraina była czwarta. Monika Hojnisz straciła dwa miejsca i Polska została sklasyfikowana na dziewiątej pozycji.

Wyniki:

1. Rosja
2. Niemcy + 0:06
3. Norwegia + 0:17
4. Ukraina + 0:38
5. Francja + 1:32

9. POLSKA + 1:43


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/