Polki i Polacy zagrają w siatkarskich mistrzostwach Europy 2015

Piłka do siatkówki

Reprezentacje Polski w siatkówce kobiet i mężczyzn awansowały do finałów mistrzostw Europy, które będą rozgrywane w 2015 roku. Nasze drużyny zapewniły sobie pierwsze miejsca w swoich grupach na dzień przed końcem turniejów kwalifikacyjnych. 

Reprezentacja kobieca rywalizuje w Bydgoszczy i wygrała dziś ze Szwajcarią 3:0. W setach zanotowano wyniki 25:10, 25:12, 25:20. To piąta kolejna wygrana naszej drużyny w tych rozgrywkach. Biało-czerwone przed ostatnim starciem z Ukrainą mają 4 pkt przewagi nad tą drużyną i nie mogą już spaść na drugie miejsce w tabeli. 

Panowie grają na Słowenii, gdzie w piątek musieli przełknąć gorzką pigułkę po porażce z gospodarzami 2:3. W sobotę nie było już tak źle i biało-czerwoni gładko pokonali Łotyszy 3:0, w setach do 22, 17 oraz 18.

W niedzielę o 19:00 ekipa Stephane Anitgi zagra jeszcze z Macedonią, ale mecz ten nie będzie miał już wpływu na nasze miejsce w tabeli. 

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz