Polki pokonane przez Węgierki, awans oddala się, ale wciąż możliwy

Polskie piłkarki ręczne przegrały w Gyor z Węgierkami 23:29 w drugim meczu fazy grupowej mistrzostw Europy rozgrywanych na Węgrzech i Chorwacji.

Już po pierwszej połowie jasnym było, że uniknięcie drugiej porażki w turnieju będzie bardzo trudne. Biało-czerwone przegrywały 7:14 grając momentami handball po prostu fatalny. Po przerwie nie było wiele lepiej – gospodynie, niesione dopingiem swoich fanów zwiększyły różnicę do dziecięciu trafień i trzeba było zacząć obawiać się wstydliwego pogromu.

Symptomy lepszej gry biało-czerwonych pojawiły się dopiero kwadrans przed końcem. Wówczas lepiej zaczęła funkcjonować nasza obrona, bramkarka, a Węgierki zdawały się byc nieco uśpione wysokim prowadzeniem. Dzięki temu udało się znacznie zmniejszyć rozmiary porażki, a mecz skończył się rezultatem 23:29. Gdyby podopieczne Kima Rasmussena były w końcowych fragmentach skteczniejsze, to wynik mógłby być jeszcze bliższy remisu. Polki zmarnowały jednak zbyt wiele bardzo dogodnych sytuacji bramkowych, by o tym myśleć.

Po dwóch kolejkach reprezentacja Polski ma zero punktów i zajmuje ostatnią pozycję w grupie A. Nasza drużyna wciąż ma szanse awansu, ale musi bezwarunkowo pokonać w piątek Rosjanki, które dziś przegrały nieznacznie z Hiszpankami. Nie będzie to zadanie łatwe.