Polki przegrały z Czarnogórą, awans na ME oddala się

Trzecią porażkę w piątym meczu eliminacji ME 2014 poniosły polskie szczypiornistki. W Częstochowie przegrały 22:25 z Czarnogórą i weekend będą musiałby walczyć "na śmierć i życie" z Czeszkami.

Pewna pierwszego miejsca w grupie Czarnogóra przyjechała do Polski w odmłodzonym składzie. Nawet mimo tego zdołała zabrać półfinalistkom ostatniego mundialu arcyważne punkty. Mistrzynie Europy wygrały z Polkami 25:22 przegrywając do przerwy 10:11.

Ekipa Kima Rasmussena ma tylko 4 punkty za wygrne z Portugalią i 11.czerwca na wyjeździe będzie musiała wygrać z Czeszkami minimum trzema bramkami.