Polki słabsze od Hiszpanii, kiepski początek ME szczypiornistek

Polskie szczypiornistki przegrały inauguracyjny mecz mistrzostw Europy z Hiszpanią 22:29. Impreza odbywa się na Węgrzech i Chorwacji.

Pierwszy mecz naszych szczypiornistek na mistrzostwach Europy był wyrównany w pierwszym kwadransie. Reprezentacja Polski była w stanie prowadzić równorzędną batalię z faworyzowanym zespołem Hiszpanii i nawet przez kilka chwil prowadziła 7:6. W drugich piętnastu minutach pierwszej połowy biało-czerwone zgubiły swoją skuteczność, a tym właśnie elementem imponowały rywalki. Spowodowało to kilkubramkową przewagę Hiszpanek, które na przerwę zeszły przy prowadzeniu 16:13.

Trzy lub czterobramkowa różnica utrzymywała się w kolejnych minutach po przerwie. W czterdziestej minucie Hiszpanki prowadziły zaś już 21:16.

W 48. minucie Alina Wojtas potężną bombą z dystansu ustanowiła wyniki 19:23, a na dodatek „zarobiła” dwuminutowe wykluczenie jednej z przeciwniczek. Niestety ten okres gry w przewadze zakończył się remisem 0:0, a na domiar złego kolejne dwa trafienia zaliczyły wkrótce Hiszpanki. Gdy w 52. minucie Kim Rasmussen prosił o czas, jego podopieczne przegrywały już 19:25 i ciężko było spodziewać się sukcesu w tym pojedynku.

Końcowe fragmenty spotkania były tylko przykrą formalnością. Pierwszy mecz Polek na mistrzostwach Europy zakończył się porażką 22:29.