Polki w Grupie Światowej, dzięki ci Ago!

Agnieszka Radwańska

Polska wygrała z Hiszpanią 3:2 w meczu barażowym o udział w Grupie Światowej Pucharu Federacji 2015. W decydującym starciu Debel A. Radwańśka/A. Rosolska wygrał z parą A. Medina/S. Soler-Espinoza.

Jako pierwsza, podobnie jak w sobotę, na korcie pojawiła się Agnieszka Radwańska i szybko i dość łatwo dała polskiej drużynie kolejny punkt. Pokonanie Marii Teresy Torro-Flor 6:3 6:2 zajęło jej 74 minuty. Polki prowadziły 2:1 i miały przed sobą dwie szansy na zakończenie meczu.

Pierwszą z nich zmarnowała jednak Urszula Radwańska, która była tłem dla Silvii Soler-Espinosy i przegrała z nią 1:6 3:6 w 63 minuty. W związku z takim obrotem wypadków decydujący pojedynek miały stoczyć deble. Polskę reprezentować miały Paula Kania i Alicja Rosolska, a na przeciw nim stanęły Estrella Cabeza Candela i Anabel Medina Garrigues. Przed meczem zdecydowano jednak, że partnerką Rosolskiej będzie Agnieszka Radwańska. Do roszady doszło też w zespole hiszpańskim, w którym Candelę zastąpiła Soler Espinoza.

Zabiegi te okazały się skuteczne dla drużyny polskiej. W pierwszym, nerwowym, pełnym przełamań secie, nasza para wygrała 6:4, w drugim była już lepsza o klasę, szybko objęła prowadzenie 3:0, a ostatecznie triumfowała 6:2. W nagrodę Polki w przyszłym sezonie wystąpią w Grupie Światowej Pucharu Federacji, zrzeszającej osiem nalepszych ekip na świecie.