Polki z medalem w sprincie drużynowym!

Justyna Kowalczyk

Sylwia Jaśkowiec i Justyna Kowalczyk zajęły trzecie miejsce i wywalczyły brązowe medale mistrzostw świata w sprincie drużynowym techniką dowolną. Wygrały Norweżki przed Szwedkami. 

W finale polską sztafetą „dowodziła” Sylwia Jaśkowiec. Po Justynie Kowalczyk, zwłaszcza na jej drugim okrążeniu widać było spore zmęczenie. Wówczas nasza drużyna zaczęła tracić dystans do czołówki złożonej z drużyn Norwegii i Niemiec.

Na szczęście na czwartej zmianie Sylwia Jaśkowiec dołączyła do czołówki i Polki wróciły do poważnej gry o medale. Ostatnia zmiana w wykonaniu Justyny była już dobra – Polka wyszła na drugie miejsce – za bezkonkurencyjną Norwegią (duet Oestberg – Falla), ale przed Szwecją i Niemcami. Pozostałe drużyny nie miały szans na nawiązanie walki.

Podczas ostatniego okrążenia Sylwia Jaśkowiec zdołała zyskać pewną przewagę nad Szwedką Nilsson i Niemką Herrmann. Wydawało się, że to wystarczy do srebrnego medalu, ale niestety na ostatniej prostej Nilsson zdołała wyprzedzić Polkę i zepchnąc ją na trzecie miejsce, które i tak jest wielki sukcesem naszej drużyny.

***

W rywalizacji męskiej medale wywalczyli Norwegowie, Rosjanie i Włosi. Polska w składzie Maciej Kreczmer – Maciej Staręga zajęła ósme miejsce.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/