Polonia – Cracovia 2:1

Polonia Warszawa pokonała Cracovię 2:1 w ostatnim meczu 26. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Stołeczna ekipa awansowała na czwarte miejsce w tabeli.

Spotkanie doskonale rozpoczęło się dla gospodarzy. Po faulu Kaczmarka, sędzia już w 3. minucie podyktował rzut karny dla Polonii. Na bramkę zamienił go Władimir Dwaliszwili.

Goście z Krakowa grali przyzwoicie, częściej byli przy piłce, ale nie byli w stanie wyrównać. Tymczasem w 69. minucie na 2:0 podwyższył Edgar Cani, finalizując ładną kontrę swojej drużyny.

W 86. minucie, będąca w rozpaczliwej sytuacji Cracovia zdobyła gola kontaktowego – karnego wykorzystał Van der Biezen. Polonia kończyła mecz w dziesiątkę, bo faulujący w tej sytuacji Cotra musiał zejść z boiska za drugą żółtą kartkę. W końcówce Cracovia próbowała stworzyć zagrożenie pod bramką Przyrowskiego, ale wynik nie uległ już zmianie.

Polonia: Przyrowski – Baszczyński, Jodłowiec, Kokoszka, Cotra – Wszołek (59′ Bruno), Piątek, Trałka, Brzyski (69′ Sultes) – Dwaliszwili (87′ Sadlok), Cani.
Cracovia: Kaczmarek – Puzigaca, Kosanović, Radomski, Żytko – Visnakovs (69′ Szałachowski), Szeliga (64′ Suart), Struna, Boljević (84′ Bartczak), Budziński – Van der Biezen.