Polska – Andora 4:0

W ostatnim sparingu przed Euro 2012 Polska pokonała Andorę 4:0.

Zgodnie z oczekiwaniami, od początku Polacy mieli dużą inicjatywę. Reprezentacja Andory starała się dobrze przesuwać w defensywie i utrzymywać Polaków z dala od własnego pola karnego. Udało im się to przez 13 minut, kiedy to Maciej Rybus idealnie wyłożył piłkę Ludovikowi Obraniakowi, a ten z 10 metrów, mocnym strzałem trafił do bramki. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki.

Na kolejne trafienie przyszło nam czekać ponad 20 minut, ale wynagrodziła to uroda bramki zdobytej przez Roberta Lewandowskiego. Snajper Borussii Dortmund kapitalnymi nożycami zrehabilitował się za dwie zmarnowane wcześniej okazje bramkowe.

Tuż po wznowieniu gry od środka, Polacy przejęli piłkę i wywalczyli rzut karny. Pewnie wykorzystał go kapitan drużyny – Jakub Błaszczykowski.

Po przerwie obaj trenerzy dokonywali licznych zmian, co wpłynęło na jakość gry oraz jej płynność. Polacy sporadycznie stwarzali okazje podbramkowe, a czwartego gola zdobyli w 78 minucie, kiedy po faulu na Sobiechu sędzia znów podyktował rzut karny. Tym razem egzekutorem był Marcin Wasilewski.

Więcej goli już nie padło. Pierwszy mecz podczas Euro 2012 Polacy rozegrają z Grecją 8 czerwca w Warszawie.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/