Polska bez trudu rozbiła Wenezuelę!

Polska wygrała z Wenezuelą 3:0 w meczu 3. kolejki grupy A siatkarskich mistrzostw świata rozegranym we Wrocławiu.

Biało-czerwoni od początku do końca byli lepszym zespołem. Co ciekawe – łatwiej i przyjemniej wygrywali sety, gdy trener Antiga dokonywał zmian.

Pierwsza partia przez pewien czas była dość wyrównana, ale ostatecznie do nasi, grający w tym momencie jeszcze piewszą szóstką (bez Zagumnego) wygrali 25:20.

W tarkcie drugiego seta stopniowo dochodziło do zmian, aż w końcu na parkiecie znalazła się całkowicie inna ekipa. Mimo tego Polska wygrała 25:13.

W trzeciej odsłonie, wygranej do 14 z podstawowego składu sporo grał Wlazły. W pewnym momencie, tuż przed wejściem na zagrywkę poprosił o zmianę, ale Antiga polecił mu serwować. Mariusz został w ten sposób na boisku przez dobrych kilka minut, gdyż nasi wygrali pięć kolejnych wymian. Część z nich to zasługa atomowego serwisu Wlazłego.

W sobotę kolejny "łatwy" mecz – z autsajderem grupy Kamerunem.