Polska grała słabo z Gruzją? Tak się nam tylko wydawało!

Rozbrajające są spostrzeżenia selekcjonera naszej reprezentacji po sparingu z Gruzją, a najważniejszy wniosek po ostatnim meczu jest taki, że jesteśmy w czarnej dupie.

Żeby nie było, to wyciągnął go osobiście sam trener Smuda. Nie mówi tego oczywiście bezpośrednio, ale stwierdzeniem – „musimy poskładać zespół, by wyglądał tak jak w spotkaniach z Francją i Argentyną” – daje jasno do zrozumienia, że znowu się cofnęliśmy. Jednak „Franz” nie byłby sobą gdyby na tym ponurym przekazie zakończył i przypomina na wszelki wypadek wpierdel z Kamerunem z przed roku.

Smuda nie omieszkał także określić klasy gruzińskiego zespołu i jakby ktoś miał jakieś wątpliwości co do wysokości poprzeczki zawieszonej nam przez podopiecznych Kacbai – „nie zapominajmy, że graliśmy z bardzo trudnym rywalem”.

Czy jest jakiś kibic, który wciąż pozostaje nie do końca przekonany? Czy ktoś ma jeszcze jakieś obawy? Spokojnie, Franio daje Wam swoje słowo, że – „we wrześniu nasza gra będzie wyglądała lepiej”. Co jak co, ale taka deklaracja uspokaja jak nic innego.
– Źle było? Będzie lepiej!
– Kiedy?
– Za miesiąc!
– Jak to?
– Będzie lepiej! We wrześniu! Będzie, będzie!
Bardzo merytorycznie, bardzo.

Reprezentacja Polski nie elektryzuje fanów? Na mecze przychodzi niewielu kibiców? Nie, nie ma żadnego problemu – „są wakacje”.

Gra Polaków komuś się nie podobała? Ktoś odniósł wrażenie, że konstruowanie akcji idzie naszym zawodnikom zbyt topornie? Odpowiedź Franka Smudy (perełka) – „Nie, niemrawo nie graliśmy w żadnej minucie. Mogło się wam tak tylko wydawać, a to z tego powodu, że wprowadziłem jedną zmianę w wyjściowej jedenastce, a po każdej takiej zmianie nowy chłopak potrzebuje czasu, by się wkomponować. Teraz może zrozumiecie, dlaczego nie dokonuję zbyt pochopnie zmian podczas meczów, za co wy mnie tak krytykujecie”. Zatkało kakało? Proste i logiczne!

A już na poważnie, to nigdy, przenigdy nawet mi do głowy nie przyszło, w najczarniejszych snach, że tak się będę wku…wiał na trenera mojej reprezentacji i to jeszcze przed takim turniejem jak Mistrzostwa Europy rozgrywane w Polsce.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018