Polska i San Marino powalczą o… Puchar Weszło

We wtorek  o 20:45 na Stadionie Narodowym kolejny mecz reprezentacji Polski. Tym razem kadra Waldemara Fornalika zmierzy się z Sana Marino, a stawką, oprócz punktów eliminacji MŚ 2014, będzie niezwykła nagroda – Puchar Weszło.

Po blamażu z Ukrainą polskie media zalała ogromna fala krytyki pod adresem drużyny Waldemara Fornalika. W najciekawszy sposób zareagował serwis Weszlo.com, który spotkaniu z San Marino nadał miano finału Pucharu Weszło. We wtorek wieczorem polska kadra dostanie jedyną szanszę na zdobycie jakiegoś trofeum. Musi „tylko” wygrać z rywalem minimum pięcioma bramkami. W innym wypadku to gracze San Marino wzniosą nad głowy tę osobliwą nagrodę

Żarty żartami, ale sytuacja polskiej reprezentacji jest kiepska. Z pięcioma punktami na koncie zajmuje ona czwarte miejsce w grupie, tracąc do prowadzącej Czarnogóry aż 8 „oczek”. Druga Angla ma 11 punktów. Warto zwrócić uwagę, że obie czołowe ekipy rozegrały o jedno spotkanie więcej, co więcej – grały już z najsłabszym w grupie San Marino (Czarnogóra dwukrotnie).  Matematyka bywa okrutna, ale w tym wypadku zosatwia nam jeszcze furtkę przejścia przynajmniej do barazy. I mimo ogólnego, uzasadnionego pesymizmu, futka ta jest uchylona mniej więcej w połowie, a nie niemal zatrzaśnięta.

Tabela:

# Drużyna Pkt. Mecze Z R P Gole Str. +/
1. Czarnogóra 13 5 4 1 0 13 2 11
2. Anglia 11 5 3 2 0 20 2 18
3. Ukraina 5 4 1 2 1 4 3 1
4. POLSKA 5 4 1 2 1 6 6 0
5. Mołdawia 4 5 1 1 3 2 8 -6
6. San Marino 0 5 0 0 5 0 24 -24

Najważniejsze spotkania rozegramy latem i jesienią, ważne by dziś zapomieć o ukraińskiej traumie – okazja jest wszak wyśmienita. Zagramy z jednym z najszłabszych zespołów świata, z którym potrafiliśmy już wygrywać nawet 10:0. Ekipa z San Marino jest złożona praktycznie w całości z amatrów, więc polskim piłkarzom nawet nie przystoi mówić, że to będzie trudne spotkanie. A takie wypowiedzi niestety się pojawiły.

Mamy tylko jedno życzenie – niech nasze orły zafundują sobie i nam przyjemny wieczór i niech zdobętą Puchar Weszło. Może taki sukces doda im skrzydeł.

Początek spotkania o 20:45 – transmisja w TVP1 i Polsacie Sport.

***

W innych spotkaniach grupy H Czarnogóra zagra z Anglią, a Ukraina z Mołdawią.

Tabele i wyniki eliminacji MŚ 2014 >>>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/