Polacy pokonali Koreę Południową

W Saragossie odbył się ostatni mecz polskich piłkarzy ręcznych w fazie grupowej mistrzostw świata. Polacy pokonali Koreę Południową 33:25 i zachowali szansę na pierwsze miejsce w grupie.

Początek meczu nie zwiastował aż tak dużego zwycięstwa Polaków. Przez pierwszy kwadrans to Koreańczycy prezentowali się lepiej, raz po raz zaskakując bezradnego Szmala. Rywale mieli bardzo dużą skuteczność w rzutach z dystansu, czego nie można było powiedzieć o naszych. Biało-Czerwoni średnio radzili sobie z wysoką obroną Azjatów i w konsekwencji przez 15 minut toczyli z nimi nadspodziewanie wyrównaną walkę. Przeciwnicy kilkakrotnie wychodzili na jednobramkowe prowadzenie i dopiero zmiana w bramce – Wichary za Szmala zatrzymała tę tendencję. Polacy momentalnie zaczęli odskakiwać, a nowy golkiper zatrzymał 5 z 6 pierwszych rzutów z jakimi musiał się mierzyć. Do przerwy prowadziliśmy 18:11.

Niestety koszmary z początku konfrontacji wróciły po wznowieniu zawodów. Pierwsze 10 minut drugiej połowy zdecydowanie należało do rywali, którzy zbliżyli się na 2 gole. Przez kilka kolejnych minut gra toczyła się gol za gola. Na szczęście końcówka ponownie uwidoczniła różnicę między drużynami i ostatecznie mecz zakończył się wygraną drużyną Bieglera 33:25.

Kolejne fantastyczne zawody rozegrał Bartosz Jurecki, autor 11 goli.

O tym które miejsce zajmiemy ostatecznie w grupie C i z kim zagramy w 1/8 finału zdecyduje wieczorny mecz Serbia – Słowenia. Jeżeli wygrają Słoweńcy, lub będzie remis – skończymy na drugiej pozycji, jeżeli Serbia wygra więcej niż 1 golem – także będziemy drudzy. Jeśli zaś Serbowie wygrają jednym golem, ale niżej niż 25:24, to wtedy zwyciężymy w grupie. Istnieje jednak ryzyko, że spadniemy na trzecią lokatę – stanie się tak w przypadku wygranej Serbów jednym golem, ale wyżej niż 24:23.