Polska o punkty, Kamerun o piwo – przed kolejnym meczem MŚ

Piłka do siatkówki

Od 20:10 zapraszamy na tekstową relację LIVE z meczu grupy A siatkarskich mistrzostw świata między Polską i Kamerunem. Dla obu drużyn będzie to czwarty występ na tym turnieju.

Polska i Kamerun znajdują się na przeciwnych biegunach tabeli grupy A. Biało-czerwoni wygrali wszystkie trzy mecze po 3:0 i są samodzielnymi liderami. Kameruńczycy zdołali natomiast wygrać dotychczas tylko jednego seta – z Wenezuelą i trudno się spodziewać, by poprawili tę statystykę w starciu z Polską.

TABELE I TERMINARZE GRUP MŚ POLSKA 2014 >>

Drużyna z Afryki to jeden z najbardziej barwnych, ale jednocześnie najsłabszych uczestników mistrzostw. W wywiadach trener tego zespołu -Peter Nonnenbroich podkreśla, że siatkówka w jego kraju właściwie dopiero raczkuje, nie ma profesjonalnych rozgrywek ligowych i miejsc do treningu z prawdziwego zdarzenia. Wobec tego każdy wygrany przez jego zespół set, wydaje się być wielkim sukcesem. Jeżeli uda im się to z Polską, dostaną od trenera… piwo. Szkoleniowiec będzie jednak zadowolony, gdy jego podopieczni choć w jednej partii ugrają 20 pkt. /źródło: PAP/

Relacja tekstowa z meczu Polska – Kamerun rozpocznie się o 20:15. Serdecznie zapraszamy!