Polska ograła Brazylię w meczu LŚ w Krakowie

W pięknym stylu otworzyli krakowską halę polscy siatkarze. W meczu Ligi Światowej 2014 pokonali oni Brazylię 3:1 i zbliżyli się do awansu do Final Six.

Blisko 16-tysięcy widzów obserwowało w Kraków Arenie triumf biało-czerwonych nad słynną Brazylią. W pierwszym secie ekipa Stephana Antigi wygrała 25:20 odjeźdżając rywalom w decydujących momentach rozgrywki. Więcej nerwów dostarczyła druga odsłona tego pojedynku. Przez większą jej część to Canarinhos mieli więcej punktów na koncie, prowadzili nawet czterema punktami, a na drugą przerwę techniczną schodzili przy wyniku 16:13. W kluczowych momentach nie byli jednak w stanie utrzymać tej zaliczki i przegrali do 21. 

W trzeciej partii długo wydawało się, że Polacy zakończą mecz bez większych problemów. Niestety roztrwonili kilkupunktową zaliczkę i polegli po dramatycznej walce na przewagi 28:30. 

Na szczęście w czwartym secie zapewnili sobie trzy punkty bardzo ważne w kontekście awansu do turnieju finałowego we Florencji. Ostatnia odsłona tego spotkania zakończyła się wygraną Polski 25:20. 

W niedzielę kolejne spotkanie Polska – Brazylia. Tym razem w Bydgoszczy.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/