Polska ograła Brazylię w meczu LŚ w Krakowie

W pięknym stylu otworzyli krakowską halę polscy siatkarze. W meczu Ligi Światowej 2014 pokonali oni Brazylię 3:1 i zbliżyli się do awansu do Final Six.

Blisko 16-tysięcy widzów obserwowało w Kraków Arenie triumf biało-czerwonych nad słynną Brazylią. W pierwszym secie ekipa Stephana Antigi wygrała 25:20 odjeźdżając rywalom w decydujących momentach rozgrywki. Więcej nerwów dostarczyła druga odsłona tego pojedynku. Przez większą jej część to Canarinhos mieli więcej punktów na koncie, prowadzili nawet czterema punktami, a na drugą przerwę techniczną schodzili przy wyniku 16:13. W kluczowych momentach nie byli jednak w stanie utrzymać tej zaliczki i przegrali do 21. 

W trzeciej partii długo wydawało się, że Polacy zakończą mecz bez większych problemów. Niestety roztrwonili kilkupunktową zaliczkę i polegli po dramatycznej walce na przewagi 28:30. 

Na szczęście w czwartym secie zapewnili sobie trzy punkty bardzo ważne w kontekście awansu do turnieju finałowego we Florencji. Ostatnia odsłona tego spotkania zakończyła się wygraną Polski 25:20. 

W niedzielę kolejne spotkanie Polska – Brazylia. Tym razem w Bydgoszczy.

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz