Polska ograła Brazylię w meczu LŚ w Krakowie

W pięknym stylu otworzyli krakowską halę polscy siatkarze. W meczu Ligi Światowej 2014 pokonali oni Brazylię 3:1 i zbliżyli się do awansu do Final Six.

Blisko 16-tysięcy widzów obserwowało w Kraków Arenie triumf biało-czerwonych nad słynną Brazylią. W pierwszym secie ekipa Stephana Antigi wygrała 25:20 odjeźdżając rywalom w decydujących momentach rozgrywki. Więcej nerwów dostarczyła druga odsłona tego pojedynku. Przez większą jej część to Canarinhos mieli więcej punktów na koncie, prowadzili nawet czterema punktami, a na drugą przerwę techniczną schodzili przy wyniku 16:13. W kluczowych momentach nie byli jednak w stanie utrzymać tej zaliczki i przegrali do 21.

W trzeciej partii długo wydawało się, że Polacy zakończą mecz bez większych problemów. Niestety roztrwonili kilkupunktową zaliczkę i polegli po dramatycznej walce na przewagi 28:30.

Na szczęście w czwartym secie zapewnili sobie trzy punkty bardzo ważne w kontekście awansu do turnieju finałowego we Florencji. Ostatnia odsłona tego spotkania zakończyła się wygraną Polski 25:20.

W niedzielę kolejne spotkanie Polska – Brazylia. Tym razem w Bydgoszczy.