Polska – Rosja 1:1

Polska zremisowała z Rosją 1:1 w meczu grupy A mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Pierwsza połowa to pokaz dobrej gry Polaków. Reprezentacja Smudy grała ze sporą ochotą i kilkakrotnie stworzyła okazje pod bramką Małafiejewa. Najbliżej pokonania rosyjskiego bramkarza był już na samym początku meczu Sebastian Boenisch, którego strzał głową z bliskiej odległości trafił w nogę zaskoczonego golkipera Rosji.

Rosjanie, w przeciwieństwie do meczu z Czechami, grali wolno i schematycznie, właściwie nie stworzyli sobie ani jednej okazji pod bramką Tytonia. Niestety w 37 minucie Ałan Dżagojew wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego od Andrija Arszawina i posłał piłkę do polskiej bramki.

Po przerwie Polacy nie rzucili się do huraganowych ataków i spokojnie czekali na swoje okazje. Po jednym z szybkich wypadów Kuba Błaszczykowski wyrównał, pięknie uderzając lewą nogą z 18 metrów. Po tym golu Rosjanie próbowali się odgryźć, ale doskonale grająca defensywa z Damienem Perquisem na czele nie dała się zaskoczyć.

Remis 1:1 oznacza, że każda drużyna w grupie A zachowała szanse awansu do ćwierćfinału. Polakom do osiągnięcia tego celu potrzeba zwycięstwa w ostatnim pojedynku z Czechami. Mecz w sobotę o 20:45 we Wrocławiu.