Łucak po Rosji: Jesteśmy szczęściarzami, bo mamy Szmala w bramce

Polska pokonała po kolejnym dramatycznym meczu Rosję 24:22 i awansowała do II rundy ME w piłce ręcznej. Po spotkaniu swoimi opiniami na jego temat podzielili się trenerzy obu drużyn i kilu zawodników.

Michael Biegler – trener Polski:

Zaczęliśmy dobrze, ale potem zespół rozczarował mnie swoją postawą w dalszej części pierwszej połowy. W naszej grze było zbyt dużo emocji, których nie potrafiliśmy kontrolować. Porozmawialiśmy o tym w przerwie i obraz gry uległ zmianie. Bardzo się cieszę, że gramy dalej i zagramy tu kolejne trzy mecze, ta drużyna potrzebuje więcej meczów.

Oleg Kuleszow – trener Rosji: 

Polacy walczyli przez cały mecz  i to jest rzecz, która zagwarantowała im wygraną. Zaczęliśmy dobrze, ale w drugiej połowie daliśmy Polakom zbyt wiele szans. 

Polscy kibice licznie zgromadzeni na hali sprawili, że ten mecz stał się dla nas bardzo trudny w drugiej połowie. Całe szczęście, że różnica jaką przegraliśmy, nie eliminuje nas z turnieju, ale na ten moment nic już nie zależy od nas. 

Jakub Łucak:

Rosjanie grali bardzo dobrze w pierwszej połowie, ale po przerwie pokazaliśmy, że jesteśmy lepsi. Jesteśmy szczęściarzami, bo mamy Sławka Szmala w bramce. Nie myśleliśmy o kolejnych meczach, starcie z Rosją było dla nas dziś najważniejsze.

źródło: ehf-euro.com


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/