Serbia za silna, Polki powalczą o brąz Mistrzostw Świata

Polska przegrała z Serbią 18:24 w meczu 1/2 finału Mistrzostw Świata piłkarek ręcznych 2013. W niedzielę Polki zagrają o trzecie miejsce i pierwszy w historii medal tej imprezy.

Pierwsza połowa spotkania w Belgradzie była koszmarem dla ekipy Biało-Czerwonych. Przez długie minuty Polki nie potrafiły znaleźć recepty na świetnie spisujące się serbskie bramkarki – Tomasević i Risović. Efektem tego było rosnące w zastraszającym tempie prowadzenie gospodyń. W środkowej części tej odsłony spotkania rywalki rzuciły sześć bramek z rzędu i odjechały na  siedem goli. Końcówka, choć optycznie bardziej wyrównana przyniosła zwiększenie strat do ośmiu trafień. Na przerwę panie zeszły do szatni przy wyniku 14:6 dla Serbii, który nakazywał pożegnać się z marzeniami o grze w wielkim finale Mistrzostw Świata 2013.

Pięć bramek na tym etapie rywalizacji miała na swoim koncie Andrea Lekić. Wśród Polek próżno było szukać szczypiornistki, która trafiła dwukrotnie do siatki. Druzgocąca była statystyka skuteczności naszych zawodniczek – trafiły one ledwie 20% swoich rzutów.

Otwarcie drugiej połowy zwiastowało kompromitację polskiej ekipy. Serbki zdobyły trzy kolejne gole i prowadziły już 17:6. Tak komfortowa zaliczka sprawiła, że gospodynie nieco się rozluźniły, co skłoniło Polki do odważniejszej gry. Przyniosło to efekt w zmniejszeniu rozmiarów porażki, o awansie do finału nie mogło być jednak mowy.

W meczu o trzecie miejsce w niedzielę o 14:30 Polki zagrają z pokonanym drugiego półfinału Brazylia – Dania.