Zatrzymać Słowenię…

O 20:15 reprezentacja Polski w piłce ręcznej rozegra mecz ze Słowenią podczas MŚ w Hiszpanii. Po wygranym spotkaniu z Arabią Saudyjską drużyna ma sporo problemów, a dzisiejszy rywal będzie o wiele bardziej wymagający. 

Słowenia jest zdecydowanie najgroźniejszym z dotychczasowych przeciwników Polski na mundialu 2013. Może nie potwierdzają tego wynik z ostatnich lat – ostatni sukces to wicemistrzostwo Europy 2004 – ale Słoweńcy zaliczają się do szerokiej światowej czołówki szczypiorniaka. Największymi atutami tego zespołu jest szybka i dynamiczna gra oraz świetne wyszkolenie techniczne większości reprezentantów. Jedną z najważniejszych postaci tego zespołu jest znany z gry w Vive Targach Kielce Uros Zorman. 33-letni rozgrywający jest jedynym w ekipie, który pamięta sukces na ME 9 lat temu.

Podobnie jak Polacy, Słoweńcy zdobyli do tej pory 4 punkty. Ograli Arabię Saudyjską i Koreę Południową. W tym meczu mieli pewne kłopoty i do 40 minuty ich triumf nie był tak oczywisty, jak może wskazywać na to końcowy rezultat 32:22.

***

Nasza reprezentacja zdobyła w poniedziałek 2 punkty, ale straciła podstawowego obrońcę. Mariusz Jurkiewicz złamał trzecią kość śródręcza i zakończył już udział w turnieju. Na jego miejsce do Saragossy udał się Piotr Grabarczyk, ale wiadomo, że na wtorkowy wieczór nie będzie gotowy do gry. W związku z tym, sytuacja bloku defensywnego budzi pewne zaniepokojenie. Na szczęście takich problemów nie ma w bramce – w świetnej formie są Sławomir Szmal i Marcin Wichary. Którykolwiek z nich pojawi się między słupkami – o postawę bramkarza możemy być spokojni. Przeciwko Arabii Saudyjskiej ucierpiał także Piotr Wiśniewski, jego uraz (rozcięcie czoła) nie jest jednak tak groźny jak w przypadku Jurkiewicza.

Mecz ze Słowenią będzie poważnym sprawdzianem i może zdecydować o tym, kto wygra grupę C. Wydaje się, że dziś po raz pierwszy zobaczymy ile jest warta drużyna Michaela Bieglera. Początek spotkania o 20:15, transmisja w TVP 2.

***

Więcej o transmisjach na Tele-Sport.pl

***

Wszystko o MŚ w Hiszpanii >>


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/