Polska szósta na ME, Islandia grała do końca

Polska przegrała z Islandią 27:28 w meczu o piąte miejsce Mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych 2014. Polacy prowadzili przez cały mecz, ale dali sobie wydrzeć wygraną w ostatniej minucie.

Przewaga Polaków zarysowała się właściwie od początku spotkania. Biało-czerwoni pewnie zamieniali większość swoich akcji na bramki. Więcej problemów było w defensywie, ale rekompensowała to niezła postawa Sławomira Szmala. Efektem tego było prowadzenie, które w szczytowym momencie wyniosło nawet cztery gole – 12:8. W końcówce pierwszej części spotkania Islandczycy zdołali rzucić nam kilka goli i zbliżyli się 13:14. Do szatni zespoły udały się jednak przy wyniku 16:13 dla drużyny Bieglera, bo ostatnie bramki przed przerwą rzucili Syprzak i Wiśniewski.

Bardzo podobnie mecz wyglądał po wznowieniu gry. Wciąż prowadzili Polacy, ale różnica goli wahała się o 2 do 4. Mniej więcej kwadrans przed zakończeniem meczu rywale praktycznie pierwszy raz od początku spotkania doprowadzili do remisu. Wcześniej remisowali tylko 0:0 oraz 1:1. Od stanu 20:20 rezultat nierozstrzygnięty gościł na tablicy wyników regularnie co kilkadziesiąt sekund. Do końca spotkania gra toczyła się gol za gol. Co najbardziej bolesne – Islandia na pierwsze i jak się okazało ostatnie prowadzenie wyszła 21 sekund przed końcem, rzucając na 28:27. W ostatniej akcji biało-czerwoni mieli jeszcze dwa rzuty na doprowadzenie do remisu, ale Aron Rafn Edvardsson wybronił te strzały i zagwarantował swojej ekipie piąte miejsce ME.