Czas na medalowe rozstrzygnięcia – Polska z Danią o brąz

Przed nami ostatni dzień Mistrzostw Świata w piłce ręcznej kobiet Serbia 2013. W belgradzkiej arenie odbędą się mecze o brązowy i złoty medal. O 14:30 Polska zmierzy się z Danią, o 17:15 w wielkim finale Brazylia zagra z gospodyniami turnieju. 

Już przed półfinałami było wiadomo, że będą to mistrzostwa historyczne. W finałowej czwórce znalazły się aż trzy drużyny, które dotąd nie grały w tej fazie światowego czempionatu. Jedyną ekipą mającą doświadczenie z 1/2 finału poprzednich turniejów mistrzowskich była Dania, która sięgała po złoto w 1997 roku. Brazylia, Serbia i Polska są w tym gronie absolutnymi nowicjuszami, a w niedzielę może okazać się, że zajmą całe podium. By tak się stało Polki muszą w meczu o brąz ograć Dunki.

Wbrew pozorom nie będzie to zadanie niewykonalne, zwłaszcza że Biało-Czerwone już podczas tych mistrzostw udowodniły, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Starcie z Danią będzie oczywiście niezwykłe dla naszego trenera Kima Rasmussena. Będzie on musiał stawić czoła reprezentacji własnego kraju. Jak sam przyznaje, nie będzie to mieć dla niego wielkiego znaczenia:

W niedzielę będę Polakiem – powiedział

Warto zwrócić uwagę, że mecz o trzecie miejsce nie jest domeną Danii.  W 2001, 2005 i 2011 roku drużyna ta przegrywała w spotkaniu o najmniej cenny z medali i wypada życzyć im powtórzenia tego rezultatu w konfrontacji z Polską. Mimo wszystko to Dunki są faworytkami – wygrały cztery poprzednie spotkania z Polską, są bardziej doświadczone i utytułowane. Dla Biało-Czerwonych będzie to kolejny mecz z gatunku „możesz, ale nie musisz”. Warto jednak postawić kropkę nad „i” i ukoronować ten świetny występ medalem.

Podstawy do optymizmu daje rezultat półfinału, w którym Dania dość gładko uległa Brazylii 21:27. Przypomnijmy, że w ostatnich sprawdzianach przed mundialem Polki dwa razy okazały się lepsze właśnie od Brazylijek.

Początek meczu o 3. miejsce o 14:30. Transmisja w TVP 2.

***

O 17:15 walkę o swoje pierwsze złoto stoczą Brazylia i Serbia. Żaden z tych zespołów nie był typowany do udziału w wielkim finale, ale wraz z biegiem turnieju Brazylijki i Serbki udowadniały, że stać je na wielkie rezultaty. Reprezentacje te spotkały się już w rozgrywkach grupowych, lepsze okazały się wówczas przyjezdne z Ameryki Południowej (25:23). Była to jedyna porażka Serbek na tym turnieju, Brazylijki do dziś są niepokonane.

Transmisję LIVE z finału przeprowadzą TVP Sport oraz nSport. W internecie mecz można obejrzeć na sport.tvp.pl

***

Wyniki MŚ Serbia 2013 >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/