Serbia 2013: Polki zagrają w półfinale Mistrzostw Świata!

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet wygrała z Francją 22:21 i awansowała do półfinału Mistrzostw Świata Serbia 2013. To największy sukces w historii żeńskiej piłki ręcznej w Polsce.

Pierwsza połowa lepiej rozpoczęła się dla bardziej utytułowanych Francuzek. Ekipa Trójkolorowych przed dziesiątą minutą meczu dwukrotnie prowadziła dwoma golami 2:0 i 5:3. Polki grały w tym czasie nierówno – dobre akcje przeplatając z kiepskimi. W dziewiątej minucie swojego trzeciego gola zdobyła Karolina Siódmiak i był to początek fantastycznej passy naszej ekipy.

Przez kolejne 13 minut wicemistrzynie świata nie mogły przebić się przez fenomenalną polską obronę, a w dodatku pozwoliły drużynie Kima Rasmussena na zdobycie siedmiu bramek z rzędu. Trzy z nich były autorstwa Aliny Wojtas. Efektem tego było prowadzenie Polski w 23. minucie gry 10:5. Końcówka pierwszej  odsłony była już nieco bardziej wyrównana, ale Polki i tak zeszły na przerwę z dość wyraźnym prowadzeniem 11:8.

Druga połowa była widowiskiem bardzo wyrównanym i nerwowym. Francja dość szybko zbliżyła się na jednego gola, kilkakrotnie miała nawet szansę na wyrównanie. Na szczęście dla Polek remis nie zagościł jednak na tablicy wyników ani razu. Bohaterką tej części gry była bramkarka Anna Wysokińska, która obroniła m.in. dwa rzuty karne, w tym jeden bardzo trudnej sytuacji, gdy rywalki grały w liczebnej przewadze.

Gdy osiem minut przed końcem Biało-Czerwone prowadziły 21:18 wydawało się, że jest po meczu. Trójkolorowe dały jednakże radę przeprowadzić jeszcze jeden szturm i doszły 20:21 w 57. minucie spotkania. Finisz należał jednak do polskiej obrony i w nagrodę ekipa Kima Rasmussena pojedzie do Belgradu na mecze fazy pucharowej. Półfinał (z Norwegią lub Serbią) odbędzie się w piątek, prawdopodobnie o 20:45.