Polska wygrała z Japonią w drugim dniu MŚ Kraków 2015

Polska wygrała z Japonią w swoim drugim meczu hokejowych mistrzostw świata dywizji IA rozgrywanych w Krakowie.

Mecz z azjatycką ekipą był trudnym testem dla biało-czerwonych, którzy w pierwszym dniu ulegli Włochom 1:2. Od początku na tafli trwała ostra walka, a w pierwszej tercji minimalną przewagę mieli rywale. Japończycy częściej gościli w naszej tercji obronnej i oddali więcej strzałów. Bramki jednak nie padły.

Bezbramkowy wynik utrzymał się także po kolejnych 20 minutach. Popisowa w wykonaniu Polaków była trzecia odsłona, kiedy to strzelili oni dwie bramki i umiejętnie blokowali poczynania ofensywne Japończyków. Autorami trafień na wagę trzech punktów byli Malasiński i Kolusz.

Wygrana z Japonią pozwoliła naszej drużynie awansować na trzecie miejsce po dwóch seriach spotkań.