Polskie zespoły walczą o awans – ostatnia kolejka siatkarskiej Ligi Mistrzów

W środę zakończy się faza grupowa siatkarskiej Ligi Mistrzów. Wystąpią trzy polskie zespoły – Asseco Resovia Rzeszów, Jastrzębski Węgiel oraz ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. 

Pewny awans do następnej rundy daje tylko pierwsze miejsce w grupie. Walczyć o nie z dwoma drużynami musi Asseco Resovia Rzeszów. Zespół ten zajmuje obecnie drugą lokatę w grupie C – o jeden punkt ustępuje Paris Volley i o jedno oczko wyprzedza czarnogórską Budvanską Rivijerę. Dziś we własnej hali zmierzy się własnie z liderem grupy i dla spokoju powinien to spotkanie wygrać za 3 punkty. Każde inne rozstrzygnięcie uruchomi prawdziwą lawinę możliwych scenariuszy, a los rzeszowian zależał będzie też od wyniku drugiego meczu między Rivijerą i Budiejovicami. W Paryżu było 3:0 dla Resovii i niech to będzie dobry prognostyk przed wieczorną konfrontacją, rozpoczynającą się o 20:30.

***

Dużo większy komfort towarzyszy siatkarzom Jastrzębskiego Węgla. Ekipa Lorenzo Bernardiego przed pojedynkiem z Halkbankiem Ankara ma już pewny awans do następnej fazy, niezależnie od rezultatu pojedynku z faworytem całych rozgrywek. Zarówno Turcy jak i Polacy mają po 12 punktów, będzie to zatem starcie po pierwszą lokatę w grupie. W pierwszym spotkaniu Halkbank wygrał przed własną publicznością 3:1 i byłby już pewnym liderem tabeli, gdyby nie wpadka w starciu z Tomisem Constanta w piątej kolejce. Początek spotkania w Jastrzębiu o 18:00.

***

W zdecydowanie najgorszej sytuacji przed ostatnią kolejką jest ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Podopieczni Sebastiana Świderskiego zajmują trzecie miejsce w swojej grupie, a do awansu potrzebują dziś, oprócz wygranej 3:0 nad Galatasaray, czterech korzystnych wyników w meczach innych grup. Jednym z nich jest m.in. porażka Asseco Resovii z Paris Volley. Pozostałe warunki to wygrane Noliko Maaseik z Bielogorie Bielgorod, VB Tours z Marek Union Dupnica, Budvanska Rivijera Budva nad Jihostrojem Ceske Budejovice. W pierwszym starciu z Galatasaray ZAKSA wygrała 3:0. Początek dzisiejszego spotkania o 17:00.

***

Tabele i terminarze siatkarskiej LM 2013/14 >>

źródło: sportowefakty.pl, inf. własna


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/