Jesteś tutaj
Główna > Ponferrada 2014 – MŚ w kolarstwie szosowym

Ponferrada 2014 - logo małe Prezentujemy terminarz, trasę i kadrę Polski na mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym Ponferrada 2014, które w dniach 21-28 września odbędą się w tym hiszpańskim mieście.

KOLARSTWO W PUBSPORT.PL – SERWIS SPECJALNY >>

[tab:Klasyfikacja medalowa]

#
Kraj
Złoto
Srebro
Brąz
Razem
1. Niemcy 3 2 0 4
2. Australia 2 4 2 8
3. USA 2 1 1 4
4. Dania 1 1 0 2
5. Norwegia 1 0 1 2
5. POLSKA 1 0 1 2
7. Wielka Brytania 1 0 0 1
7. Francja 1 0 0 1
9. Irlandia 0 1 0 1
9. Ukraina 0 1 0 1
9. Włochy 0 1 0 1
9. Rosja 0 1 0 1
13. Holandia 0 0 2 2
14. Kazachstan 0 0 1 1
14. Belgia 0 0 1 1
14. Szwajcaria 0 0 1 1
14. Szwecja 0 0 1 1
14. Hiszpania 0 0 1 1

[tab:Wyniki]

ZE STARTU WSPÓLNEGO ELITY M:

1. KWIATKOWSKI
2. Gerrans (AUS) + 0:01
3. Valverde (ESP) + 0:01

17. PATERSKI + 0:07
58. GOŁAŚ + 2:31
DNF. POLJAŃSKI
DNF. HUZARSKI
DNF. NIEMIEC
DNF. PODLASKI
DNF. MATYSIAK
DNF. BODNAR

JAZDA DRUŻYNOWA NA CZAS KOBIET:

1. Specialized Lululemon (USA)
2. Orica – AIS (AUS)
3. Astana BePink (KAZ)

JAZDA DRUŻYNOWA NA CZAS MĘŻCZYZN:

1. BMC Racing (USA)
2. Orica GreenEdge (AUS) + 0:32
3. Omega Pharma/Quick Step (BEL) + 0:35

18 CCC POLSAT + 3:37
28. BDC MARCPOL + 6:52

JAZDA INDYWIDUALNA NA CZAS JUNIOREK:

1. Stewart (AUS)
2. Matheisen (DEN) + 0:11
3. Hull (AUS) + 0:13

9. PIKULIK (POL) + 0:39
18. RADZICKA (POL) + 1:09

JAZDA INDYWIDUALNA NA CZAS MŁODZIEŻOWCÓW U23 (M):

1.Flakemore (AUS)
2. Mullen (IRL) + 0:01
3. Kueng (SUI) + 0:09

37. KASPERKIEWICZ + 2:38

JAZDA INDYWIDUALNA NA CZAS JUNIORÓW (M):

1.Kamna (GER)
2. Costa (USA) + 0:46
3. Storer (AUS) + 0:58

13. GUTEK + 1:58
17. SAJNOK + 2:17

JAZDA INDYWIDUALNA NA CZAS ELITY K:

1.Brennauer (GER)
2. Solovey (UKR) + 0:19
3. Stevens (USA) + 0:22

19. BUJAK + 2:33
42. PAWŁOWSKA + 5:15

JAZDA INDYWIDUALNA NA CZAS ELITY M:

1. Wiggins (GBR)
2. Martin (GER) + 0:26
3. Dumoulin (NED) + 0:41

16. BODNAR + 2:22
32. TACIAK + 3:32

ZE STARTU WSPÓLNEGO JUNIOREK:

1. Dideriksen (DEN)
2. Bertizzolo (ITA) + 0:00
3. SKALNIAK (POL) + 0:00

12. PIKULIK (POL) + 0:00
34. PŁOSAJ (POL) + 0:15
58. LACH (POL) + 9:43

ZE STARTU WSPÓLNEGO U23 (M):

1.Bystrom (NOR)
2. Ewan (AUS) + 0:07
3. Skjerping (NOR) + 0:07

ZE STARTU WSPÓLNEGO JUNIORÓW (M):

1. Bokeloh (GER)
2. Kulikowskij (RUS)
3. Lenderink (NED) + 0:00

97. SOLIŃSKI + 12:09

ZE STARTU WSPÓLNEGO ELITY KOBIET:

1. Pauline Ferrand Prevot (FRA)
2. Lisa Brennauer (GER)
3. Emma Johansson (SWE)

11. KATARZYNA NIEWIADOMA – wszystkie ten sam czas
18. PAULINA BRZEŹNA
19. MAŁGORZATA JASIŃSKA

[tab:Terminarz]

Dzień Godzina Wyścig Płeć Dystans:
21/09/14 10:00 Jazda drużynowa na czas K 36,15km
21/09/14 14:00 Jazda drużynowa na czas M 57,10km
22/09/14 10:00 Jazda indywidualna na czas juniorek K 13,90km
22/09/14 14:00 Jazda indywidualna na czas U23 M 36,15km
23/09/14 10:00 Jazda indywidualna na czas juniorów M 29,50km
23/09/14 14:30 Jazda indywidualna na czas seniorek K 29,50km
24/09/14 13:30 Jazda indywidualna na czas elity M 47,10km
26/09/14 9:00 Wyścig ze startu wspólnego juniorek K 72,80km
– pętla x4
26/09/14 13:00 Wyścig ze startu wspólnego U23 M 182 km
– pętla x10
27/09/14 9;00 Wyścig ze startu wspólnego juniorów M 127,4 km
– pętla x7
27/09/14 14:00 Wyścig ze startu wspólnego seniorek K 127,4 km
– pętla x7
28/09/14 10:00 Wyścig ze startu wspólnego elity
ZAPOWIEDŹ >>
M 254,8 km
– pętla x14

Wyścigi ze startu wspólnego odbywać będą się na 18-km pętli, w zależności od klasy zmieniać będzie się tylko ilość pokonywanych okrążeń.

[tab:Trasa]

WYŚCIGI ZE STARTU WSPÓLNEGO – pętla:
Męska elita – 14 okrążeń poniższej pętli o długości 18 km

Ponferrada 2014 - profil wyścigu elity

Podjazd Confederacion:

Ponferrada 2014 - podjazd Confederacion

Podjazd Mirador:
Ponferrada 2014 - podjazd Mirador

JAZDA INDYWIDUALNA NA CZAS ELITY MĘSKIEJ – 47 km:

Ponferrada 2014 - profil czasówka elity

[tab:Kadra PL]

ELITA M:

Ze startu wspólnego:

  • Maciej Bodnar – Cannondale
  • Michał Gołaś – Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team
  • Bartosz Huzarski – Team NetApp – Endura
  • Michał Kwiatkowski – Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team
  • Przemysław Niemiec – Lampre – Merida
  • Maciej Paterski – CCC Polsat Polkowice
  • Michał Podlaski – ActiveJet Team
  • Paweł Poljański – Tinkoff – Saxo
  • Łukasz Wiśniowski – Etixx

Rezerwowi:

  • Paweł Bernas – BDC Marcpol
  • Bartłomiej Matysiak – CCC Polsat Polkowice
  • Marek Rutkiewicz – CCC Polsat Polkowice

ITT:

  • Maciej Bodnar – Cannondale
  • Mateusz Taciak – CCC Polsat Polkowice

Rezerwowy:

  • Kamil Gradek – BDC Marcpol

ELITA K:

Ze startu wspólnego:

  • Paulina Brzeźna-Bentkowska – TKK Pacific Toruń
  • Eugenia Bujak – BTC City Ljubljana
  • Paulina Guz – LKS Atom Boxmet Dzierżoniów
  • Małgorzata Jasińska – Ale Cipollini
  • Katarzyna Niewiadoma – Rabo Liv Women Cycling Team
  • Anna Plichta – TKK Pacific Toruń

Rezerwowe:

  • Monika Brzeźna – TKK Pacific Toruń
  • Paula Gorycka- 4F Racing Team
  • Ewelina Szybiak – Vaiano Fondriest
  • Katarzyna Wilkos – TKK Pacific Toruń

ITT ELITY K:

  • Eugenia Bujak – BTC City Ljubljana
  • Katarzyna Pawłowska – Boels Dolmans Cycling Team

Rezerwowe:

  • Katarzyna Niewiadoma – Rabo Liv Women Cycling Team
  • Anna Plichta – TKK Pacific Toruń

MŁODZIEŻOWCY U23:

Wyścig ze startu wspólnego:

Brożyna Piotr – Telkom Gimex
Latoń Eryk – BDC Marcpol
Owsian Arkadiusz – ActiveJet Team
Kasperkiewicz Przemysław – Bauknecht- Author
Warchoł Bartosz – TKK Pacific Toruń

Rezerwowi:

Kaczmarek Jakub – Telkom Gimex
Oborski Dominik – TKK Pacyfic Toruń

ITT:

Kasperkiewicz Przemysław – Bauknecht-Author
Rekita Szymon – GSDD Altopack

Rezerwowy:

Latoń Eryk – BDC Marcpol

JUNIORKI

Wyścig ze startu wspólnego:

Lach Marta – UKS Sokół Kęty
Pikulik Daria – BCM Nowatex Ziemia Darłowska
Płosaj Nikol – UKS Jedynka Limaro Kórnik
Skalniak Agnieszka – KK Tramwajarz Łódź

Rezerwowa:

Radzicka Natalia – UKS Jedynka Limaro Kórnik

Jazda indywidualna na czas:

Pikulik Daria – BCM Nowatex Ziemia Darłowska
Radzicka Natalia – UKS Jedynka Limaro Kórnik

Rezerwa:

Płosaj Nikol – UKS Jedynka Limaro Kórnik

JUNIORZY:

Wyścig ze startu wspólnego:

Adamczyk Dawid – WLKS Krakus BBC Czaja
Sławek Damian – LKS POM Strzelce Krajeńskie
Soliński Patryk – GKK Opty Mazowsze Grodzisk Maz.

Rezerwa:

Gutek Mikołaj – KK Tarnovia Tarnowo Podgórne
Sajnok Szymon – GKS Cartusia Kartuzy

Jazda indywidualna na czas:

Gutek Mikołaj – KK Tarnovia Tarnowo Podgórne
Sajnok Szymon – GKS Cartusia Kartuzy

Rezerwa:

Górecki Patryk – KS Olimpic Piaseczno

źr: rowery.org

[tab:Archiwum]

[tab:END]

źródło: http://www.mundialciclismoponferrada.com/


pubsport.pl
Top