Porażka Lakers w stylu retro

Boston Celtics udanie zrewanżowali się za porażkę w Finale NBA 2010 drużynie Lakers wygrywając pierwsze spotkanie obu zespołów od czasu czerwcowych meczów.

Boston Celtics (36-11) – Los Angeles Lakers (33-15) 109-96

Dzisiejszy mecz był pierwszym obu drużyn od pamiętnego Finału 2010 wygranego przez LAL w siedmiu meczach. Dodatkowego smaczku spotkaniu dodawała historia spotkań tych najbardziej utytułowanych zespołów NBA. Lakers przystąpili do meczu w koszulkach retro wzorowanych na tych z sezonu 71/72.

Lakers prowadzili do przerwy 54-50 po 22 punktach Kobe’go i jego świetnej grze. W drużynie Celtics Rajon Rondo zaliczył tylko jedną asystę, Shaq był zupełnie bezproduktywny i tylko faulował, a Gasol rozciął głowę Garnettowi i skrzydłowy Bostonu musiał udać się do szatni. Jedynie Paul Pierce (32 pkt., 11-18 FG) Od początku jednak gracze Doca Riversa posiadali przewagę pod tablicami co dziwi tym bardziej wiedząc o tym, że są oni najgorzej zbierającym teamem w NBA. Nie wspominając już o tym co zrobił na deskach w starciu z Celtics Polish Hammer.

Boston objął prowadzenie w meczu na 21 minut przed zakończeniem i nie oddał go już ani na chwilę. Dalej na równi z Bryantem trafiał Pierce, ale z tą różnicą, że Lakers pozostawili los w rękach swojego super snajpera (podczas meczu „Black Mamba” przekroczył granicę 27 000 punktów w karierze jako najmłodszy gracz), który nie był w stanie w pojedynkę utrzymać wygranej po stronie LAL. Kobe w całym meczu zdobył 41 punktów trafiając aż 16 z 29 rzutów. Bryant grał jednak sam zupełnie bez wsparcia kolegów, którzy pomagali mu tylko w tym, aby jak najczęściej mógł sam kończyć akcję. Stąd różnica w ilości asyst obu drużyn. „Jeziorowcy” zanotowali tylko 10 ostatnich podań podczas gdy C’s mieli ich 34 z czego sam Rondo 16 (aż 15 w drugiej połowie).

Do gry po stronie przyjezdnych włączyli się jeszcze twardy jak skała w obronie KG (z plastrem na głowie, 18 pkt., 13 zb., 5 ast.) i trafiający z niebywałą skutecznością Ray Allen (21 pkt., 8-12 FG, 3-7 3PM). Właśnie, to z jaką częstotliwością piłka dziurawiła kosz po rzutach graczy z Bostonu było niesamowite. Celtics trafili w sumie aż 60.3% rzutów z gry (44-73) i 52.9% za trzy (9-17).

Zespół Phila Jacksona zawiódł zupełnie w grze pod koszami gdzie rywale potrafili zebrać 13 piłek więcej (30-43) mimo tego jak już wspomniałem, że ich łupem pada najmniej „tablic” w lidze. Zawiedli zupełnie Gasol (12 pkt., 7 zb., 5-13 FG) i Bynum 11 pkt., 6 zb.) przechodząc jakby obok meczu. Przez większość spotkania byli zupełnie niewidoczni i zbyt łatwo łapali faule na graczach Celtics. Oczekiwania względem wysokich LAL były zdecydowanie większe kiedy wiadomo było, że po stronie przeciwnika pod tablicami grać będą „Dziadek” Shaq (0 pkt., 6 zb., 5 fl., 13 min.) i wracający po kontuzji Perkins (2 pkt., 6 zb.). Ograniczyli się oni jednak do pomocy Bryantowi. Fenomenalnie na deskach zagrał Garnett i to głównie jemu drużyna zawdzięcza tą przewagę, a to spotkanie rozstrzygnęło się właśnie w pomalowanym skąd oba zespoły zdobyły w sumie 94 punkty.

Po „trójce” Kobe’go Lakers doszli jeszcze Celtics na 4 punkty (87-91), ale wtedy sprawy w swoje ręce wzięli Rondo i Garnett prowadząc zespół do wygranej. Bryant nie trafił dwóch-trzech rzutów w decydujących akcjach i gospodarze mogli zapomnieć o odrobieniu strat. Lakers przegrali 7 z 10 spotkań w tym sezonie kiedy ich najlepszy strzelec oddaje ponad 40% rzutów całej drużyny. Granie w izolacjach Kobe ma opanowane do perfekcji, ale musi być odpowiednio dawkowane. Zbyt duże nastawienie się na ten rodzaj grania nie przynosi nic dobrego dla ekipy Jacka Nicholsona.

enbijejowo.blox.pl

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
gladysh
Student AWF Wrocław, trener piłki nożnej i jej fan. Miłośnik NBA. Prowadzę bloga enbijejowo.blox.pl
http://enbijejowo.blox.pl/html

Dodaj komentarz