Porażka Radwańskiej z Kvitową

Agnieszka Radwańska przegrała z Petrą Kvitową 2:6 4:6 w 1/4 finału turnieju WTA w Dubaju.

Polka narzekająca na przeziębienie i wyraźnie przeżywająca słabsze dni, nie miała wiele do powiedzenia w starciu z wracającą do wielkiej formy Czeszką. Początek pierwszej partii to seria przełamań z jednej i drugiej strony. Sytuacja taka trwała do stanu 2:2. Następne gemy wygrywała już tylko Kvitova i to ona zwyciężyła 6:2.

W drugim secie walka była nieco bardziej wyrównana. Do rezultatu 3:3 obie panie wygrywały konsekwentnie własne podanie. Przełamanie w siódmym gemie okazało się kluczowe i wystarczyło Czeszce do wygrania seta. Tym razem 6:4.

W półfinale turnieju w Dubaju Kvitova zagra z Caroline Woźniacki. Agnieszka Radwańska nie obroni tytułu wywalczonego przed rokiem.