Profil 11. etapu Tour de France 2014

Po dnu przerwy kolarze jadący w Tour de France 2014 wracają do rywalizacji. W środę pokonają 187,5 km z Besancon no Oyonnax z trzema premiami górskimi niższych kategorii. 

Na trasie 10. etap właściwie próżno szukać płaskich odcinków – właściwie przez cały czas peleton jechał będzie po bardziej lub mniej pofałdowanym terenie. Premie górskie usytuowano jednak w drugiej połowie dystansu. Pierwsza z nich to 7,6 km o średnim nachyleniu 4,9% na Cote de Rogna, Krótko potem, właściwie bez bez żadnego zjazdu kolarze pokonają kolejne wzniesienie Cote de Choux o długości 1,7 km oraz śr. nachyleniu 6,5 km i kolejny usytuowany bardzo blisko podjazd na Cote de Desertin (3,1 km, śr. nachylenie 5,2%). Te trzy premie górskie, choć nienajwyższej kategorii, ale ułożone jedna po drugiej, mogą wprowadzić sporo zamieszania w stawce. na dodatek po kilkunastu kilometrach delikatnego zjazdu zawodnicy wjadą na Cote d'Echallon (3 kategoria, 3 km długości, śr. nachylenie 6,6 km).

PROFIL 11. ETAPU TdF 2014:

Profile

KLASYFIKACJA I TERMINARZ TOUR DE FRANCE 2014 >>

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz