Prolog Tour de Ski w Oberhofie [LIVE]

Tour de Ski 2012/13

W sobotę rozpocznie się siódma edycja morderczego cyklu Tour de Ski. Dla biegaczy i biegaczek przygotowano w tym roku siedem etapów, w tym finałowy, kończący się podbiegiem pod stok narciarski Alpe Cermis. 29. grudnia 2012 roku o 13:15 rozegrany zostanie prolog kobiet z udziałem polskiej faworytki – Justyny Kowalczyk. Zapraszamy na relację LIVE.

Prolog Tour de Ski na żywo >>

Justyna Kowalczyk wygrywała Tour de Ski w poprzednich trzech latach, w tym roku także jest wielką faworytką, jej szanse wzrosły dodatkowo po tym jak z udziału w imprezie wycofała się Norweżka Marit Bjoergen. Na Polkę naciskać z pewnością będą rodaczki Marit –  Heidi Weng oraz Terese Johaug. W prologu (3 km techniką dowolną) największe szanse na powalczenie z Justyną powinna mieć jednak Amerykanka Kikkan Randall, specjalistka od biegów krótkich.

Zapowiedź prologu kobiecego Tour de Ski >>

Będzie to piąty z rzędu prolog TdS rozgrywany w Oberhofie. We wszystkich poprzednich Kowalczyk stawała na podium – dwa razy była trzecia i wygrała dwa poprzednie odcinki inauguracyjne.

W biegu wystartują także inne Polki – Sylwia Jaśkowiec, Kornelia Kubińska oraz Paulina Maciuszek. Na relację zapraszamy od 13:10.

***

Klasyfikacja i terminarz Tour de Ski 2012/13 >>

***

Informacje o transmisjach TV na Tele-Sport.pl MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/