Przeciwko Dortmundowi błyszczą… bramkarze.

Borussia Dortmund jest nie kwestiowanym liderem Bundesligi i najlepszą drużyną w Niemczech w tym sezonie. Potwierdziła to wiele razy, wygrywając 2 razy z Bayernem i przegrywając tylko 3 razy. To, że przeciwko Hoffeinheim zdobył tylko 1 punkt w dwóch meczach nie ma znaczenia. BVB prawie na pewno ma już mistrza kraju w kieszeni. Jednak każdy mecz z żółto-czarnymi to okazja do wykazania się dla drużyny przeciwnej. Zwykle najlepiej wykorzystują to bramkarze, którzy są czołowymi postaciami drużyn naprzeciwko BVB. Postaram się wymienić i opisać kilka przykładów tych golkiperów.

1. Manuel Neuer.

O nim nic nie napiszę, ponieważ zrobiłem to wcześniej. Przypomnę tylko jego kapitalneinterwencje w meczu Zagłębia Ruhry.

2. Michael Rensing.

Jest to jeden z najlepszych transferów Kolonii w zimie. Ba, nie przypominam sobie, żeby Kolonia sprowadziła tak dobrego zawodnika w ostatnich 5 latach! Jedynym wyjątkiem może być jeszcze Peszko, ale jak na razie najlepszym zawodnikiem wiosny 2011 w Kolonii jest jej bramkarz. Uratował swój zespół przed wielobramkową przegraną w Dortmundzie, a przy bramce Lewego nie miał nic do powiedzenia. Nawet bym się nie zdziwił, gdyby ten mecz zakończył się remisem, ponieważ „niewykorzystane sytuacje lubią się mścić”. Jego obrony w meczu z BVB:

3. Oliver Baumann.

Bramkarz Freiburga, przeciwko któremu błysnął Lewandowski. BVB przez 70 minut męczyłą się z obroną zawodników Dutta, lecz nawet jeśli udało im się nią przejść na posterunku był Baumann. Bronił niczym Neuer bądź Rensing, a sposób na niego znalazł dopiero Lewy w 75. minucie. To obudziło Dortmunczyków i po podaniu Piszczka gola samobójczego zdobył Mujdza. Niestety, nie znalazłem video z jego obronami, uwierzcie mi na słowo.

4. Tom Starke.

Bramkarz Hoffeinheim. Błysnął w obu spotkaniach z BVB, choć lepiej zagrał w pierwszym. Zremisowali wtedy 1:1, a Starke był piłkarzem meczu. Co prawda puścił w 90. minucie gola strzelonego przez Da Silvę, ale wcześniej obronił między innymi rzut karny wykonywany przez Kagawę. W sobotnim spotkaniu nie grał genialnie, ale nie puścił gola i obronił min. groźny strzał Schmelzera w okienko. Gol Antoniego Da Silvy. Skrót 2 meczu.

Każdy z tych bramkarzy przeciwko Borussi rozgrywał kapitalne zawody i dla wszystkich były to jedne z najlepszych meczy w życiu. To nie są wszyscy, większość golkiperów grała bardzo dobrze przeciwko przyszłym mistrzom kraju. Cóż powiedzieć, Dortmund daje się wykazać bramkarzom, oddając tyle strzałów na mecz. Wiele uderzeń kończy się pudłem, ale tylko w trzech meczach drużyna Kloppa nie pokonała bramkarza drużyny przeciwnej.


 


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Tomek Mądry
Pochodzę z Poznania, aktualnie mieszkam w Ząbkach. Kibic Chelsea, FC Koeln. To tyle. Jestem zwyczajnym, szarym człowiekiem, który postanowił się czymś interesować. Wybrał sport. Oprócz amatorskiego grania w piłkę nożną i uprawiania badmintona piszę także od listopada bloga. W styczniu założyłem nowy i teraz publikuje wpisy na obu adresach. Dnia 10 marca postanowiłem zarejestrować się na pubsport.pl i umieszczać również tutaj moją publicystykę. Na moim blogu i na pubsport znajdziecie na pewno co czwartek - felieton o Chelsea i wiele, wiele innych.
http://kwestor.blox.pl/html