Przed III rundą mundialu siatkarek – znamy grupy i terminarz

Piłka do siatkówki

W Mediolanie rozlosowano grupy i ustalono terminarz III fazy siatkarskiego mundialu kobiet. W walce o medale pozostało sześć ekip. 

Formuła turnieju kobiet jest niemal identyczna jak męskiego, rozegranego we wrześniu w Polsce. W III fazie zagra sześć ekip, które podzielono na dwie grupy. Po dwie najlepsze drużyny z każdej z nich awansują do półfinału. Areną zmagań na tym etapie rozgrywek będzie hala w Mediolanie. 

Do grupy G trafiły drużyny Włoch, USA i Rosji. Gospodynie turnieju zagrają w pierwszym dniu (środa) z USA oraz w trzecim (piątek) z drużyną Rosji. W czwartek zaplanowano zaś starcie Amerykanek ze Sborną. Wszystkie mecze tej grupy rozpoczną się o 20:00, oczywiście, jeżeli nie zostaną opóźnione, przez planowane na 17:30 starcia grupy H. Tam wystąpią zaś Dominikana, Chiny i Brazylia.

W pierwszym dniu grupy H Dominikana zmierzy się się z Chinami, w drugim – Chinki zagrają z Brazylijkami, a rywalizację zakończy mecz Dominikana – Brazylia. 

PEŁNY TERMINARZ MŚ SIATKAREK 2014 >>>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/