Przed III rundą mundialu siatkarek – znamy grupy i terminarz

Piłka do siatkówki

W Mediolanie rozlosowano grupy i ustalono terminarz III fazy siatkarskiego mundialu kobiet. W walce o medale pozostało sześć ekip. 

Formuła turnieju kobiet jest niemal identyczna jak męskiego, rozegranego we wrześniu w Polsce. W III fazie zagra sześć ekip, które podzielono na dwie grupy. Po dwie najlepsze drużyny z każdej z nich awansują do półfinału. Areną zmagań na tym etapie rozgrywek będzie hala w Mediolanie. 

Do grupy G trafiły drużyny Włoch, USA i Rosji. Gospodynie turnieju zagrają w pierwszym dniu (środa) z USA oraz w trzecim (piątek) z drużyną Rosji. W czwartek zaplanowano zaś starcie Amerykanek ze Sborną. Wszystkie mecze tej grupy rozpoczną się o 20:00, oczywiście, jeżeli nie zostaną opóźnione, przez planowane na 17:30 starcia grupy H. Tam wystąpią zaś Dominikana, Chiny i Brazylia.

W pierwszym dniu grupy H Dominikana zmierzy się się z Chinami, w drugim – Chinki zagrają z Brazylijkami, a rywalizację zakończy mecz Dominikana – Brazylia. 

PEŁNY TERMINARZ MŚ SIATKAREK 2014 >>>

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz