Przed ćwierćfinałami mundialu szczypiornistów

Ćwierćfinały to według wielu najważniejszy etap fazy pucharowej. To on decyduje o tym, czy będzie strefa medalowa, czy występ popadnie w niepamięć. Miejsca 5-8 mogą mieć znaczenie doraźne, tak jak dwa lata temu, gdy bycie siódmym bądź ósmym dawało lub nie  kwalifikację do turnieju kwalifikacyjnego do IO. Ale za parę lat nikt nie będzie pamiętał o tych, którzy wówczas odpadli w ćwierćfinale. Kto tym razem nie wykorzysta szansy na wpis do annałów światowej piłki ręcznej? A kto wedrze się do wąskiego grona najlepszych drużyn globu? Zapraszam na krótką analizę par 1/4 finału MŚ piłkarzy ręcznych w Hiszpanii.

Wszystkie spotkania zostaną rozegrane w środę.

Dania-Węgry (Barcelona, 20:45)

Węgrzy nie radzili sobie za dobrze w meczach grupowych z Hiszpanią i Chorwacją. Wprawdzie w 1/8 finału pokonali bez większych problemów Polaków, ale ci nie postawili im wysoko poprzeczki. Teraz ponownie rywal jest trudny i najprawdopodobniej Węgrzy ponownie polegną. Chyba, że przypomną sobie formę z Londynu. Choć i to może nie wystarczyć na zespół Ulrika Wilbeka.

Francja-Chorwacja (Saragossa, 21:30)

Hit ćwierćfinałów. Są pewnie tacy, którzy użyliby nawet określenia przedwczesny finał. Ekipa spod znaku biało-czerwonej szachownicy grała już jeden mecz z innym zespołem spośród czwórki wielkich faworytów i spotkanie to wygrała – 27:25 z Hiszpanami. Dla Francuzów będzie to pierwsze spotkanie z bardzo wymagającym rywalem, a mają już na koncie porażkę z Niemcami. Także mecz 1/8 finału z Islandią pokazał, że Trójkolorowi nie są w najlepszej formie. Czyli nie w tej galaktycznej z większości ostatnich wielkich turniejów. Ale to wciąż bardzo mocny zespół. Zapowiada się wspaniała sportowa uczta.

Przewidywany półfinał: Dania-Chorwacja

Hiszpania-Niemcy (Saragossa, 19:00)

Przed turniejem Hiszpanie byli na szczycie list bukmacherskich. Niemców zaś nie brano na poważnie w kontekście najwyższych celów. Nasi zachodni sąsiedzi po pokonaniu Polaków w finale mundialu 2007 zdołali jeszcze zdobyć czwarte miejsce na ME 2008, po czym popadli w przeciętność. Przy czym oni sami nazwali to przebudową składu, ale kolejne nieudane turnieje negowały te teorię. Być może faktycznie coś się poprawia w grze Niemców, warto odnotować, że w ich kadrze tylko trzech zawodników ma 30 lat, bądź więcej. Ale jeszcze nie czas na medale. A na pewno nie, skoro w tej fazie przyszło zmierzyć się z gospodarzami. Wysokie i bezwzględne zwycięstwo z Serbią daje jasno do zrozumienia, że Hiszpanie nie przejęli się porażką z Chorwatami i dążą do podium. A także to, że ich na to stać.

Rosja-Słowenia (Barcelona, 18:15)

Najmniej atrakcyjna para, ale emocji nie powinno zabraknąć. Faworytem spotkania wydają się być Słoweńcy. Rosjanie wyszli z grupy bez większego przytupu, w 1/8 ledwo uporali się z Brazylią.  Ale i Słoweńcy nie zachwycili. Ledwo uporali się z Polakami i Serbami, którzy w 1/8 finału boleśnie polegli. Z Egiptem większych problemów już nie mieli. Na korzyść naszych pogromców z fazy grupowej przemawia fakt, że te mecze na styku udawało im się, jak do tej pory, przechylić na swoją korzyść.  A dreszczowiec w tym spotkaniu jest bardzo realnym scenariuszem.

Przewidywany półfinał: Hiszpania-Słowenia


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Paweł Kazimierczyk
Wrocławianin, student Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. W styczniu 2010 rozpocząłem prowadzenie bloga olimpijsko.blox.pl. Grudzień tegoż roku przyniósł mi zaproszenie do PubSportu, kolejna zima zaowocowała z kolei przeniesieniem bloga do serwisu naTemat.pl, gdzie można mnie znaleźć pod adresem pawelkazimierczyk.natemat.pl. Pisuję o wielu dyscyplinach. Być może wygląda to tak, że myślę, że znam się na wszystkim, ale sądzę, że przeboleję taką opinię i będę robił swoje. Największe emocje wzbudzają we mnie zawody w których sportowcy występują pod barwami narodowymi, stąd też ogromna fascynacja imprezą jaką są Igrzyska Olimpijskie. Przy czym wobec tych wszystkich rozgrywek niemal zawsze w ślepej kibicowskiej naiwności wierzę w sukces tych pod biało-czerwonym sztandarem.
http://pawelkazimierczyk.natemat.pl