Przed finałem Radwańska – Szarapowa

A. Radwańska

Zapowiedź meczu finałowego między Agnieszką Radwańską i Marią Szarapową w turnieju WTA w Miami.

Awans do finału turnieju w Miami to zdecydowanie największe osiągnięcie w karierze Agnieszki Radwańskiej. Polka przeżywa obecnie swój najlepszy czas – regularnie dochodzi do decydujących faz poszczególnych turniejów, a dziś stanie przed szansą zdobycia bardzo cennego łupu. Może to być jej dziewiąty wygrany turniej.

Faworytką finału będzie jednak Rosjanka, obecnie nr. 2 na światowej liście. Polka wygrała z nią tylko raz w dotychczasowych ośmiu meczach. Ostatni raz mierzyły się w 1/8 finału zeszłorocznego Rolad Garros. Szarapowa wygrała 7:6, 7:5.

Wspomniane jedyne zwycięstwo polskiej zawodniczki, miało miejsce we wrześniu 2007 roku w trzeciej rundzie US Open, zanotowany wynik 6:4, 1:6, 6:2. Była to wówczas spora niespodzianka.

Szarapowa po raz czwarty zagra w finale w Miami, ale jak do tej pory ani razu nie sięgnęła po końcowy triumf w tej prestiżowej imprezie, uznawanej czasem za „piąty turniej wielkoszlemowy”

Mecz rozpocznie się o godzinie 18:30, transmisję przeprowadzi stacja Eurosport, a relację tekstową na żywo, będzie można śledzić na Pubsport.pl – TUTAJ

 


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/